SPS – Enegra Gedania Gdańsk

Jutro (sobota) siatkarki SPS-u Politechniki rozegrają pierwszy ligowy pojedynek przed własną publicznością. Do Częstochowy przyjeżdża Energa Gedania Gdańsk, która w ubiegłym sezonie pożegnała się z wyższą klasą rozgrywek. Będzie to debiut Gedani w tym sezonie, ponieważ w pierwszej rundzie zespół z Pomorza pauzował.

Częstochowianki natomiast sezon rozpoczęły co najmniej nieudanie. Politechnika zagrała w Sosnowcu bardzo słabe spotkanie, w porównaniu do tego, co dziewczyny prezentowały niespełna tydzień temu w Częstochowie na Turnieju o puchar rektora Politechniki. Nasze siatkarki zagrały wyraźnie stremowane. Żeby powalczyć z Gedanią, która jest jednym z głównych faworytów do awansu trzeba zapomnieć o spotkaniu Sosnowcu i do sobotniego meczu przystąpić bez żadnych kompleksów i obciążeń.
Rywalki z Gdańska na podbój południa Polski ruszają już w piątek o świcie, ponieważ tego dnia mają się zmierzyć w ramach PP z Szóstką w Biłgoraju, który od Częstochowy oddalony jest o ok. 300km. Następnie gdańszczanki czeka walka pod Jasną Górą o pierwsze ligowe punkty.
Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Wyjazd na mecz do Dąbrowy !
8 października siatkarki SPS-u zagrają bardzo ciekawy mecz w Dąbrowie Górniczej. Kibice częstochowskiego klubu organizują wyjazd na to spotkanie. Kosz przejazdu w obie strony to 12zł. Wyjazd nastąpi sprzed budynku klubowego. Na pewno warto wybrać się na to spotkanie chociażby po to, aby w barwach MMKS-u zobaczyć Weronikę Kaczmarek i Agnieszkę Starzyk. Szczegółowych informacji można się dowiedzieć u kibiców, którzy zasiadają na górnej trybunie. Chętni do wyjazdu proszeniu są o wpłatę pieniędzy właśnie na meczu z Energą.

Pozostałe spotkania II kolejki:
KSZO Ostrowiec Św. – TPS Rumia
Skra Bełchatów – UMKS Łańcut
ŁKS Łódź – Legionovia Legionowo
Sokół Chorzów – MKS Polonia Świdnica
Wisła Kraków – KS Pałac II Bydgoszcz
MMKS Dąbrowa Górnicza – SMS I PZPS Sosnowiec
Start Łódź – pauzuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *