Turniej Otwarcia Sezonu II Ligi – dzień pierwszy

Siatkarki SPS-u Politechniki Częstochowa prowadzą po pierwszym dniu Turnieju Otwarcia Sezonu II ligi. SPS w pierwszym meczu pokonał zespół Domexu Częstochowianki 3:1 w setach 26:28, 25:19, 25:18, 25:16.

Domex Częstochowianka dość dobrze zaprezentowała się dziś w meczu otwarcia turnieju. Siatkarkom udało wygrać się pierwszego seta po zaciętej końcówce. Pozostałe sety przebiegły już bez niespodzianek. Zespół SPS-u Politechniki zmobilizował się w następnych setach i kontrolował przebieg wypadków. W meczu wystąpiła nowa zawodniczka Politechniki, Marzena Solska i w dwóch setach zaprezentowała się poprawnie. Dobry mecz zagrały: Edyta Węcałwek i Magda Fedorów, raz za razem atakując. W trzecim secie zespół SPS-u zdobył 8 punktów z rzędu (do stanu 8:0). Na zagrywce wtedy była Magda Pietroczuk, dziś dobrze rozgrywająca piłki.
Czestochowianka dzielnie walczyła o każdy punkt, za co trzeba zespół pochwalić. Na wyróżnenie zasługują: Alina Zagozda i Jolanta Sokalska, które zdobywały sporo punktów atakiem. Siatkarki pokazały zgraną siatkówkę, choć i im zdarzały się błędy. W porównaniu z dwoma II-ligowymi zespołami, które występują jeszcze w turnieju, widać, że siatkarki dobrze przepracowały okres przygotowań do sezonu.

Domex Częstochowianka – SPS Politechnika Częstochowa 1:3 (28:26, 19:25, 18:25, 16:25)

Domex: Chyra, Borzęcka, Feć, Zagozda, Malicka, Sokalska – Bury (l), Sobota, Poźniak, Babiarz.

SPS Politechnika: Cupisz, Pietroczuk, Nieczyporowska, Fedorów, Węcławek, Kędzia(l) – Marszałek, Solska.

W drugim dzisiejszym spotkaniu:
AZS Politechnika Radom – Budowlani Toruń 3:2 (19:25, 25:11, 25:15, 11:25, 15:12)