Turniej Otwarcia Sezonu II ligi kobiet

Siatkarki Domeksu AZS-u AJD Częstochowianki będą gospodyniami Turnieju Otwarcia Sezonu II ligi. W turnieju wezmą udział 4 drużyny. Oprócz gospodyń, do gry zostały zaproszone 3 zespoły: AZS Politechnika Radomska Radom, Budowlani Toruń oraz drugi częstochowski zespół: siatkarki SPS-u Politechniki Częstochowa, które w rozgrywkach I ligi pauzują. Wszystkie mecze będą rozgrywane w Hali Częstochowianki przy ulicy Rejtana 7.

Dla Częstochowianki będzie to generalny sprawdzian przed udziałem w rozgrywkach II-ligowych, w których wystąpią jako beniaminek. Oprócz pierwszoligowego SPS-u do gry w turnieju zostały zaproszone dwa zespoły z II ligi: AZS Politechnika Radomska Radom i Budowlani Toruń.

Obydwie przyjezdne drużyny są znane Częstochowiance. Z zespołem z Radomia Częstochowianka zagrała w tym roku na Akademickich Mistrzostwach Polski i wygrała 3:1. Mimo, że Radomianki nie zagrały wówczas w optymalnym składzie, to liczymy, że i tym razem częstochowski zespół wygra.
Natomiast z drużyną z Torunia Częstochowianka spotkała się dwa lata temu walcząc o wejście do II ligi, ale ani Czestochowiankom ani Toruniankom wejść do II ligi się nie udało.

Faworytem turnieju jest oczywiście I-ligowy SPS Politechnika. Zespół stara się, aby podczas turnieju wystąpiła nowa zawodniczka Marzena Solska.

Program Turnieju:

30.09.2005 Piątek
godz. 16.30 Częstochowianka – SPS Politechnika
godz. 18.00 AZS Politechnika Radomska – Budowlani Toruń

01.10.2005 Sobota
godz. 10.00 Częstochowianka – Budowlani Toruń
godz. 12.00 SPS Politechnika – AZS Politechnika Radomska
gpdz. 16.00 Budowlani Toruń – SPS Politechnika;
godz. 18.00 AZS Politechnika Radomska – Częstochowianka

Hala Częstochowianki – ul. Rejtana 7.

Zapraszamy kibiców na turniej. O jego przebiegu będziemy informować na bieżąco w portalu.
Natomiast na początku przyszłego tygodnia poinformujemy o przygotowaniach Częstochowianki do nadchodzącego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *