Jeszcze o meczu ze Skrą..

Od meczu AZS-u ze Skrą Bełchatów minęły już 2 dni, ale w środowisku siatkarskim spotkanie to odbiło się dużym echem. Nie chodzi tu jednak o sam pojedynek, ale przede wszystkim o powitanie Michała Winiarskiego przez częstochowskich kibiców.

Podczas wręczania nagrody, gdy Winiarski udzielał wywiadu Polsatowi, został wygwizadny, obrzucany plastykowymi butelkami po napojach oraz okrzyknięty zdrajcą i sprzedawczykiem. Zaistniała sytuacja została na żądanie przedsawicieli Skry wpisana do protokołu.
Zbulwersowania nie kryli działacze i zawodnicy z Bełchatowe. Mariusz Wlazły powiedział: „To było po prostu chamstwo, a najgorsze, że robili to dwunastoletni chłopcy podburzani przez starszych – naprawdę przekroczone zostały wszelkie granice” Dodał także, że nawet gdyby miał propozycję gry w Częstochowie nie skorzystałyby z niej, żeby nie być po odejściu potraktowany w ten sposób
Drugi trener Skry – Jacek Nawrocki dodał: „Coś z tym trzeba zrobić, bo to nie pierwszy taki wybryk tutaj. Klub powinien zareagować – takie zachowania zdarzają się tylko w Częstochowie.”

W poniedziałek Klub Kibica Skry Bełchatów wydał oświadczenie następującej treści:

Zarząd „Klubu Kibica EKS Skra Bełchatów” protestuje przeciwko bulwersującemu zachowaniu się pseudokibiców AZS-u Częstochowa, które miało miejsce po sobotnim meczu pomiędzy Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa a BOT Skra Bełchatów.

Przyjęcie Michała Winiarskiego gwizdami i obelgami skierowanie obraźliwych słów w stosunku do kadry obu drużyn to skandal. Kibice siatkówki są zszokowani takim zachowaniem. Nie tolerujemy takiego postępowania i będziemy robić wszystko, aby w przyszłości nie było takich incydentów. Takiemu zachowaniu mówimy głośno STOP!!!.

Jednocześnie pragniemy by zostały wyciągnięte konsekwencje, które doprowadzą do tego, aby grupa pseudokibiców nigdy już nie zakłóciła żadnych imprez sportowych. Będziemy dbać o to, aby kibice siatkówki byli wzorcem i przykładem do naśladowania.

Do naszego protestu dopisują się miedzy innymi kluby kibiców takich drużyn jak: Resovia Rzeszów, Gwardia Wrocław, PZU AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel, Mostostal–Azoty Kędzierzyn-Koźle, Energia Sosnowiec.

Z poważaniem
Zarząd „Klubu Kibica EKS SKRA BEŁCHATÓW”

źródło:gazeta.pl/onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *