Przegrana na własne życzenie

Delic-Pol Norwid Częstochowa przegrał we własnej hali z PZU UKS Karo Strzelce Opolskie 2:3. Siatkarze przegrali na własne życzenie, a o całości meczu zdecydowała końcówka czwartego seta.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla naszych siatkarzy. Pierwszy set przegrany przez Delic-Pol do 22, rozstrzygnął się w końcówce. Dużo błędów spowodowało, że częstochowscy siatkarze pogubili się w tym secie, skutkiem czego była właśnie przegrana. Grę próbował ciągnąć Allassane Guindo, który całe spotkanie zagrał dobrze.
W drugim secie goście kontrolowali przebieg meczu do remisu po 11. Później długi czas gra toczyła się punkt za punkt, a Delic-Pol roztrzygnął seta w końcówce na swoją korzyść. Ponownie w tej fazie gry dużo błędów. Celnie atakuje Guindo, na potrójnym bloku gości złapali: Fijałek, Lech i Gościniak.
Trzeci set to wyrównana walka obu zespołów, punkt za punkt. Koncówka seta nerwowa, ale gospodarze wytrzymują i wygrywają seta 29:27. Prowadzą w meczu 2:1.
Mecz można było wygrać w czwartym secie, ale bezradność Delic-Polu w końcówce była przerażająca. Gospodarze prowadząc 22:14, mogli z łatwością zakończyć tego seta i cały mecz. Jednak mobilizacja w zespole ze Strzelec Opolskich spowodowala, że goście zdołali wyrównać na 23:23. Ponownie nerwowa końcówka. Delic-Pol nie wykorzystał 4 piłek meczowych i ostatecznie przegrał 27:29.
Załamanie porażką w czwartym secie, częstochowscy siatkarze nie zdołali wygrać również piątego seta. A goście, podbudowani wygraną w poprzednim secie, przez cały czas prowadzili i nie oddali już zwycięstwa. Zaczęło się od 0:3, następnie 3:5, 5:8, 6:10, 8:12 i ostatecznie 10:15. Delic-Pol stracił również punkt za żółtą kartkę (dwa razy opóźnianie meczu i źle wykonywane zmiany).

Delic-Pol Norwid Częstochowa – PZU Karo Strzelce Opolskie 2:3 (22:25, 25:21, 29:27, 27:29, 10:15)

Skład Delic-Polu: G.Fijałek, A.Gościniak, A.Guindo, J.Lech, P.Gadus, K.Ferek – K.Pachliński(l), M.Sikora, W.Janas, G.Pająk, B.Snowarski.