SPS jedzie do Dąbrowy

Jutro siatkarki SPS-u Politechniki w ramach czwartej kolejki I Ligi Kobiet zmierzą się w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MMKS-em. Zdecydowanym faworytem spotkania będą gospodynie, które mają w tym sezonie bardzo sily zespół.

SPS Politechnika – 2 spotkania, 0 punktów, 0 wygranych setów. Cel: utrzymanie
MMKS Dąbrowa – 3 spotkania, 6 punktów, 6 wygranych setów. Cel: awans do Ligi Siatkówki Kobiet.

Częstochowianki jadą do Dąbrowy praktycznie skazane na porażkę. Kibice liczą jedynie na wygranie pierwszego ligowego seta. SPS ostatnio ładnie zaprezentował się na Turnieju Otwarcia Sezonu II Ligi Kobiet w Częstochowie. Przeciwniczkami były jednak zespoły drugoligowe, z którymi grę można traktować wyłącznie jako zabawę. MMKS w ostatniej kolejce (SPS pauzował) przegrał w Gdańsku z Gedanią, która wcześniej pokonała także Politechnike. Dąbrowa miała wtedy spore problemy z pozbieraniem zespołu i do gry zdolnych było jedynie 6 zawodniczek.

Jutro na boisku na pewno pojawi się nowa zawodniczka SPS-u Marzena Solska, która ostatecznie zdecydowała się na pozostanie pod Jasną Górą. Obecność tej siatkarki w Dąbrowie i w ogóle w zespole jest bardzo dużym wzmocnieniem. W drużynie miejscowej częstochowscy kibice będą mieli okazję zobaczyć Weronike Kaczmarek, która jeszcze nie tak dawno wystawiała piłki dziewczynom dziewczynom z SPS-u. Wiadomo już że na boisku na pewno nie pojawi się Agnieszka Starzyk, której klub z Częstochowy w dalszym ciągu stwarza problemy związane ze zmianą barw klubowych.

Pozostałe spotkania IV kolejki:
Start Łódź – UMKS Łańcut
AZS Ostrowiec Św.- ŁKS Łódź
Skra Bełchatów MKS – Polonia Świdnica
Legionovia Legionowo – KS Pałac II Bydgoszcz
Sokół Chorzów – SMS I PZPS Sosnowiec
Wisła Kraków – Energa Gedania Gdańsk
TPS Rumia — pauzuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *