Zwycięstwo po ciężkim meczu

Tenisistki stołowe AJD Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa pokonały AZS AE Wrocław 3:1 po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie widowisku.

Najpierw Yang Xin gładko ograła Magdalenę Cichocką 3:0 w setach do 10, 6 i 2. Następnie oglądaliśmy fenomenalny pojedynek Agaty Pastor z Chinką Yu Ying zakończony ostatecznie zwycięstwem tej drugiej 3:2 ale trzeba otwarcie przyznać, że reprezentantka AZS-u zagrała z wielkim zaangażowaniem i ambicją i gdyby wykorzystała piłkę meczową w 4 secie odniosłaby bardzo niespodziewane zwycięstwo. Później Anna Smykowska pokonała nie bez problemu Iwonę Krawczyk 3:2 długo męcząc się z teoretycznie słabszą rywalką, decydujący o zwycięstwie Częstochowianek punkt zdobyła Yang Xin ogrywając swoją rodaczkę Yu Ying 3:2 po stojącym na bardzo wysokim poziomie pojedynku.

AJD Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa – AZS AE Wrocław 3:1
Yang Xin – Cichocka Magdalena 3:0 (12:10, 11:6; 11:2)
Pastor Agata – Yu Ying 2:3 (7:11, 12:10, 13:11, 11:13, 5:11)
Smykowska Anna – Krawczyk Iwona 3:2 (11:8, 11:6, 9:11, 8:11, 11:6)
Yang Xin – Yu Ying 3:2 (11:5, 13:15, 10:12, 11:5, 11:9)