AZS ukarany

Klub Sportowy AZS Częstochowa SSA został ukarany sumą 6 tysięcy złotych za to, że 29 października po meczu trzeciej kolejki Polskiej Ligi Siatkówki ze Skrą Bełchatów (1:3) zawodnik gości Michał Winiarski, w czasie udzielania wywiadu telewizji Polsat Sport, został obrzucony plastikowymi butelkami.


W uzasadnieniu wyroku Zarząd Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA napisał m.in. że do obowiązków organizatora zawodów należy m.in. zapewnienie przed, w trakcie oraz bezpośrednio po zawodach, zarówno w obiekcie, jak i jego najbliższym otoczeniu porządku oraz bezpieczeństwa drużynie gości, komisji sędziowskiej, przedstawicielom władz sportowych i publiczności.
O tym zdarzeniu napisali w protokole pomeczowym sędziowie Sylwester Strzylak i Maciej Twardowski z Radomia – powiedział główny komisarz Polskiej Ligi Siatkówki Cezary Matusiak. – Komisarzem na tym spotkaniu był Marek Ziemiański z Warszawy, który oświadczył, że słyszał jak kibice krzyczeli obraźliwe słowa pod adresem trenera zespołu gości Ireneusza Mazura.
Zarząd PLPS SA ustalając wysokość kary pieniężnej zważył, iż naruszenie porządku nie zakłóciło przebiegu samego meczu, miało miejsce po ostatnim gwizdku sędziego, ale też wziął pod uwagę fakt wystąpienia tego typu naruszenia regulaminu w częstochowskiej hali po raz trzeci.

za:PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *