Koniec z ograniczeniami!

Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego zniosło na dzisiejszym posiedzeniu ograniczenie dla żużlowców zagranicznych zarówno ze Wspólnoty Europejskiej, jak i innych krajów. Wcześniejszy przepis o możliwości startu w spotkaniu tylko jednego obcokrajowca jest więc nie ważny.

Decyzja Prezydium Zarządu Głównego PZM
Decyzja Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego z dnia 23 listopada 2005 r.,podjęta w trybie wykorzystania środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, w sprawie zmiany stanowiska z dnia 18 listopada 2005 r. dotyczącego zasad kontraktowania i udziału w meczach zawodników zagranicznych w polskich ligach żużlowych
w 2006 roku.

Prezydium ZG PZM, po zapoznaniu się z opinią Dyrektora Departamentu Prawnego Ministerstwa Sportu, zdecydowało zmienić swoją decyzję dotyczącą ograniczenia liczby zawodników zagranicznych przy kontraktowaniu i ich udziale w meczach Drużynowych Mistrzostw Polski, Drużynowych Mistrzostw I ligi i Drużynowych Mistrzostw II ligi, poprzez zniesienie ograniczeń od sezonu ‘2006 zarówno w stosunku do zawodników z krajów Unii Europejskiej jak i z pozostałych krajów.

Prezydium ZG PZM zobowiązało Główną Komisję Sportu Żużlowego do uwzględnienia powyższych zmian w opracowywanych Regulaminach Zawodów na Torach Żużlowych na 2006 rok, na najbliższym posiedzeniu w dniu 24 listopada 2005 r.

Za zgodność z ustaleniami :

P r e z e s
Andrzej Witkowski

źródło:pzm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *