Wysoka wygrana na początek

Od zwycięstwa 88:49 nad AZS AŚ Piotrków Trybunalski rozpoczęli nowy sezon koszykarze AZS Politechnika Częstochowska. Mecz rostrzygnęła praktycznie pierwsza kwarta.

W spotkaniu finalistów poprzedniej edycji Ligi Akademickiej zdecydowanie lepsi byli częstochowianie. Pierwsze punkty w nowym sezonie zdobył Grzegorz Zadęcki. Po kilku wyrównanych minutach sygnał do ataku dał Wojciech Kotlewski dwukrotnie trafiając za trzy punkty. Kilka kontr Przemysława Szymańskiego i Sławomira Klocka sprawiło, że w 9 minucie było już 27:9 dla gospodarzy. Kwartę zakończył „trójką” debiutujący w barwach AZS Adrian Płaczek.
Druga kwarta była już bardziej wyrównana. Na punkty Płaczka i Adama Karkoszki odpowiadał grający trener Piotrkowa – Hubert Nowacki. Przewaga cały czas oscylowała w granicach 15-20 punktów. W końcówce znów trafił Karkoszka i do przerwy było 51:28.

W drugiej połowie do gry Politechniki wkradło się trochę rozluźnienia. Po dwóch „trójkach” Nowackiego przewaga zmalała do 18 punktów (57:38). Trener Ryszard Janas szybko wziął czas, a po nim przez pięć minut gry częstochowianie nie stracili punktu! W 29 minucie było już 67:38 i losy meczu były rostrzygnięte.
Ostatnia kwarta również należała do częstochowian. Szybkie kontry po przechwytach zupełnie zniechęciły przyjezdnych do gry. Wystarczy powiedzieć, że przez 8 minut zdobyli oni tylko jeden punkt! I to mimo tego, że na parkiecie przez większośc czasu przebywali rezerwowi…

Zespołem zdecydowanie lepszym w tym spotkaniu była Politechnika. Szczególnie wyróżnili się Przemysław Szymański i Adam Karkoszka. Obaj bezbłędnie trafiali po sześć razy za dwa punkty. Słowa uznania należą się jednak całej dwunastce. Każdy zdobywał punkty i każdy wnosił do gry ożywienie.
Zwycięstwo to gracze Politechniki zadedykowali ciężko choremu prezesowi Zdzisławowi Posyłkowi.

AZS Polit. Cz-wa – AZS AŚ F. Piotrków Tryb. 88:49 (30:11; 21:17; 16:13; 21:8)

Łukasik 0pkt

Następny mecz koszykarze AZS Politechniki Częstochowa rozegrają w niedzielę w Koszalinie z AZS Politechniką.