Politechnika w Koszalinie.

Koszykarze AZS Politechnika Częstochowska wyjeżdżają do Koszalina na kolejne spotkanie w ramach Ligi Akademickiej. Mecz na pewno nie będzie łatwy choć najlepszy zawodnik z Koszalina z ubiegłych lat gra obecnie w Dominet Basket Liga i w niedzielę nie zagra.

Tym zawodnikiem jest Maciej Stefanowski. Mimo niewielkiego wzrostu potrafi każdej drużynie narobić wiele krzywdy. Jest szybki i ma dobry rzut z dystansu. Ale w LAK w tym sezonie już nie zagra ponieważ zadebiutował w barwach AZS Gaz Ziemny Koszalin.
Na ławce trenerskiej zabraknie też trenera Leszka Dolińskiego, świetnego fachowca. Jako zawodnik był on wielokrotnym reprezentantem Polski i olimpijczykiem z Moskwy. Do niego należą rekordy punktowe w I (87pkt) i II lidze (143pkt), które chyba już nie zostaną pobite. On także w tej chwili pomaga w AZS Koszalin.
Częstochowianie na mecz udają się w dziesięcioosobowym składzie już w sobotę. Będą nocować w Gdańsku, a w niedzielę rano wyjadą w 200-kilometrową podróż do Koszalina. Są faworytem tego spotkania ale w Koszalinie wielkim problemem jest praca sędziów. Często się zdarzało, że bardzo „pomagali” gospodarzom. Jednak jak się będzie zdecydowanie lepszym to i sędziowie nie przeszkodzą. Z takim też nastawieniem Politechnika jedzie nad morze…

Mecze III kolejki LAK:
AZS Polit. Koszalin – AZS Polit. Częstochowa
AZS Polit. Poznań – AZS Uniw. Warszawa
AZS AR Lublin – AWFiS Gdańsk (mecz przełożony na 17.12.05)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *