Porażka w Czeladzi

W sobotę po bardzo ciekawym i emocjonującym meczu TYTAN uległ CKS-owi Czeladź 92-86. My zapraszamy Państwa do przeczytania relacji autorstwa Barta pochodzącej ze strony kk-tytan.prv.pl.

Mecz od samego początku był wyrównany. Żadna z drużyn nie osiągała przewagi większej niż 3 punkty. W naszym zespole bardzo dobrze spisywał się Wojtek Kukuczka, który w pierwszej kwarcie zdobył 10 punktów. Czeladzianie grali wiekszość piłek na Macieja Kowalczyka, który zakończył pierwszą kwarte z dorobkiem 13 punktów.

W drugiej kwarcie cały czas było równo i bardzo nerwowo. Po jednej ze zbiórek Wojtka Kukuczki w teatralny sposób upadł Sławomir Nowak. Tym faktem zdenerwował się trener CKS-u Pan Tomasz Służałek. Za samo wtargnięcie na boisko powinien otrzymać przewinienie techniczne, a za kontakt (pchanie brzuchem sędziego) dyskfalifikacje. Jednak po długim czasie prostestów otrzymał „jedynie” faul techniczny. Nie reagował na tę sytuacje komisarz zawodów Leszek Rakoczy.

Na początku 3 kwarty ( w 30 sekund) 2 faule złapał Michał Saran. Nasi koszykarze mieli utrudnioną gre pod koszem. Wydawać się mogło, że Tomek Milewski będzie dominował pod oboma tablicami. Niestety „Pająk” miał problemy z ustawieniem się na pozycji i zastawianiem pod drugą tablicą. Na Tomku odgwizdano 1 ( słownie jeden) faul. Nie wykonywał też żadnego rzutu wolnego. Trzecia kwarta to dalej gra kosz za kosz.

W czwartej części gry koszykarze z Czeladzi uzyskali 7 punktową przewagę na 5 minut przed końcem meczu. Po czasie jaki wziął trener Urbańczyk w niecałą minutę nasi koszykarze wyszli na 1 punktowe prowadzenie. I znów toczyła się walka kosz za kosz. Najciekawsze były ostatnie fragmenty meczu. Przy remisie za 3 trafił Maciek Kowalczyk. W następnej akcji odpowiedział tym samym Tomek Nogalski. A w następnej akcji na 3 trafił Bartek Diduszko. Końcowy wynik ustaliły rzuty wolne.

Autor: Bart

CKS 1924 Czeladź – TYTAN Częstochowa 92:86 (22:23; 19:17; 21:20; 30:26)

Punkty dla CKS-u:
Kowalczyk 27(3×3), Nowak 19(1), Mordzak 18(1), B.Diduszko 15(3), Morawiec 6(2), Zmarlak 5(1), Kobiela 2, Guzik 0