Oświadczenie Zarządu AZS

Poniżej publikujemy oświadczenie Zarządu AZS Wkręt-Met Częstochowa dotyczące publikacji na temat wyników badań antydopingowych Phila Eathertona. Sprawa będzie miała zapewne jeszcze szerszy wymiar jeżeli zawodnik, co jest bardzo prawdopodobne, zostanie uznany za 'czystego’.


OŚWIADCZENIE

Zarząd Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” SSA w związku z zamieszczeniem w dniu 17.01.2006 w Gazecie Wyborczej zarówno w wydaniu ogólnopolskim, jak i w częstochowskim artykułów Przemysława Iwańczyka i Tadeusza Iwanickiego informuje co następuje.
Zarząd Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” SSA uznał, iż doszło do popełnienia przestępstwa ujawnienia i wykorzystania informacji poufnej, co stanowi przestępstwo określone artykułem 266 §1 Kodeksu Karnego.
W związku z powyższym w dniu dzisiejszym zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu wyżej wymienionego przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Warszawie.
W piśmie z 17.01.2005 Sekretarz Komisji do zwalczania dopingu w sporcie oświadczył, iż w myśl przepisów antydopingowych WADA wynik badania naszego zawodnika „nie jest w żadnej mierze uznany za pozytywny”.

Źródło: www.azsczestochowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *