Siarczysta porażka

Po ostatnich zwycięstwach z potentatami TYTAN dziś zaskakująco wysoko przegrał z Siarką Tarnobrzeg 81:53. Mimo to po XXI kolejkach nasi koszykarze są na 8.miejscu w tabeli.

TYTAN zagrał znów bez Piotra Trepki, a o pechu może mówić Michał Saran. Naszemu skrzydłowemu tuż po wejściu na parkiet dał znać o sobie uraz, który wyeliminował o ze spotkania z Gónikiem Wałbrzych. Mimo to na samym początku meczu nasi koszykarze prowadzili 5:2. W I kwarcie jednak gra jednak toczyła się punkt za punkt i mimo dobrej postawy Wojciecha Kukuczki gospodarze w ostatnich minutach odjechali nam na 19:15

W II kwarcie obie drużyny zgubiły rytm gry i miały problem ze zdobywaniem punktów. To jednak goście potrafili szybciej znaleźć droę do kosza i po słąbej kwarcie zakończonej wynikiem 13:15 Siarka prowadziła do przerwy zaledwie 32:30.

Po przerwie zobaczyliśmy jednak zupełnie inną grę. Rywale świetnie spisywali się w obronie. Zdominowali deskę i przechwycili kilka piłek. Znacznie inaczej też wyglądała Siarka w ataku. Kolejne celne 'trójki’ powiększały przewagę. TYTAN nie był w tym dniu w stanie odpowiedzieć z obwodu trafiając 3/17 rzutów(17,6%) za 3. W rezultacie Siarka wypracowała sobie bezpieczną przewagę 51:41 przed ostatnią kwartą.

W IV kwarcie jednak gospodarze nie spoczęli na laurach. Nie dość, że nie dali odrabiać straty rywalom to jeszcze systematycznie powiększali swoją przewaę. Kolejne punkty Bielaka i Grzegorzewskieo spowodowały, że TYTAN stracił realną szansę na zwycięstwo i trener Urbańczyk na 2 minuty wpuścił Michała Jankowskiego. 'Krecik’ jednak w statystykach zapisał sie jednym niecelnym rzutem zza lini 6,25m. Ostatecznie TYTAN rozgromiony w ostatniej kwarcie 30:12 poległ w Tarnobrzegu 81:53.

Siarka Tarnobrzeg – TYTAN Częstochowa 81:53 (19:15; 13:15; 19:11; 30:12)

Siarka:
Grzegorzewski 20(2×3), Bielak 17(5), Kardaś 13(4), Sudowski 13(1), Wall 13(1), Marciniak 5, Polek 0, Gil 0, Stępień 0, Włodarczyk 0.