SPS Politechnika – MMKS Dąbrowa Górnicza

Siatkarki SPSu Politechniki w sobotę na własnym boisku podejmować będą silny zespół MMKS Dąbrowa Górnicza. Częstochowianki zagrały ostatnio bardzo dobre spotkanie w Gdańsku, jednak faworyta tego spotkania upatruje się w przyjezdnych. Czy Politechnice wystarczy sił na wywalczenie punktów w meczu z Dąbrową? Odpowiedź na to pytanie w sobotę o godzinie 18.

Zespół MMKS Dąbrowa Górnicza zajmuje obecnie w ligowej tabeli 3 pozycję i ma na swoim koncie 38 punktów. MMKS ma 21 punktów przewagi nad SPS-em, który plasuję się obecnie w tabeli na 11 pozycji.
Zespół z Dąbrowy na pewno będzie dla częstochowianek przeciwnikiem bardzo niewygodnym. Rywalki, jeśli chcą myśleć o awansie nie mogą sobie pozwalać na stratę punktów z zespołami z dołu tabeli, a takim właśnie zespołem jest SPS. W pierwszej rundzie rozgrywek częstochowianki swoje pierwsze punkty wywalczyły właśnie w Dąbrowie (3:2 dla MMKS), jednak wydawało się, że sobotnie rywalki Politechniki nie pokazują pełni swoich możliwości. Bardzo istotny jest także fakt, że na boisku nie pojawiła się wtedy Agnieszka Starzyk, która była jeszcze zawieszona przez częstochowski klub.
Mimo wszystkich atutów, jakie przemawiają na korzyść przyjezdnych SPSu nie można stawiać na straconej pozycji. Jeśli częstochowianki zagrają spokojną siatkówkę i ograniczą własne błędy do minimum, to mogę w tym spotkaniu pokusić się przynajmniej o 1 punkt.
Kibice, którzy w sobotnie popołudnie zdecydują się odwiedzić halę Politechnik takiej decyzji żałować na pewno nie będą. Oba zespoły zapowiadają walkę ‘na maxa’, więc emocji na pewno nie zabraknie. Dodatkowego smaczku temu pojedynkowi dodaje fakt, że w zespole MMKS-u grają dwie siatkarki, które jeszcze w zeszłym reprezentowały barwy SPS-u. Chodzi oczywiście o Agnieszkę Starzyk oraz Weronikę Kaczmarek.
Mecz rozegrany zostanie w hali Politechnik, al. Armii Krajowej 23/25. Początek o godz. 18.

Pozostałe spotkania XIX kolejki:
UMKS Łańcut – Start Łódź
ŁKS Łódź – AZS Ostrowiec Św. (27.01)
MKS Polonia – Świdnica Skra Bełchatów
KS Pałac II Bydgoszcz – Legionovia Legionowo
SMS I PZPS Sosnowiec – Sokół Chorzów
Energa Gedania Gdańsk – Wisła Kraków
TPS Rumia — pauzuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *