Status quo

Przed meczem AZS Politechnika Częstochowa – AWFiS Gdańsk gospodarze byli bez porażki, a goście bez zwycięstwa. Po meczu jest tak samo. Nasz zespół wygrywając 122:71 zakończył I rundę Ligi Akademickiej na pierwszym miejscu w tabeli.

Przypomnijmy, że nasz zespół bez porażki jest od października 2004. Ten kto myślał, że zmieni się to wczoraj – srodze się zawiódł. Grająca w dziewiątkę Politechnika z trenerami Piotrem Foltynem i Ryszardem Poznańskim (zastępowali nieobecnego Ryszarda Janasa) zmiotła rywali z parkietu.

Co prawda na punkty Wojciecha Kotlewskiego odpowiedział Mariusz Włodarski i było 2:2, ale to wszystko na co było stać gdańszczan. Za chwilę Kotlewski trafił za trzy punkty i „poszło”. Punkty zdobywali Grzegorz Zadęcki oraz Sławomir Klocek i w 6 minucie było już 17:6. Przewaga nadal systematycznie rosła, a przyjezdni punkty zdobywali praktycznie tylko po źle ustawionych przez AZS pułapkach w obronie. Kwarta zakończyła się wynikiem 30:16. W drugiej ćwiartce nadal grał jeden zespół – Politechnika. Mocna i wysoka na całym placu sprawiała, że gracze z Gdańska całkowicie sie gubili. Pod koszami szalał Przemysław Szymański, który już do przerwy miał 6 bloków! A kolejno punktowali Czajkowski, Zadęcki i Mrówczyński. Druga kwarta również zakończyła się wynikiem 30:16 więc do przerwy było 60:32.

Obraz gry niewiele się zmienił po przerwie. co prawda gdańszczanie lepiej zagrali w ataku, trafili kilka trójek (Kobus, Bednarski) ale w obronie nie potrafili sobie poradzić z naszymi zawodnikami wśród których regularnie punktowali wszyscy przebywający na parkiecie zawodnicy.
Ostatnia kwarta to popis trzech zawodników. Najpierw Adam Karkosza trafił dwa razy za trzy punkty, później 9 punktów z rzędu zdobył Wojciech Kotlewski, a na koniec 12 punktów zdobył Artur Mrówczyński. W międzyczasie 4 punkty zdobył kapitan Tomasz Czajkowski. Zawodnicy AWFiS punkty zdobywali praktycznie tylko po rzutach wolnych.

Gracze z Gdańska nie postawili w sobotę zbyt wysoko poprzeczki naszej druzynie, która jak walec przejechała się po gościach. Wystarczy spojrzeć na skuteczność za 2 punkty naszej drużyny: 71% (41/58)! Do tego 10×3 i 83% z rzutów wolnych. Wysoka obrona sprawiła, że Politechnika zanotowała aż 27 przechwytów przy 16 stratach i aż 34 asysty. Statystyki mówią same za siebie…

AZS Politechnika Cz-wa – AWFiS Gdańsk 122:71 (30:16, 30:16, 31:24, 31:15)

AZS PCz:
Kotlewski 26pkt (3×3), 6zb
Mrówczyński 25pkt, 8as, 3prz
Zadęcki 17pkt (1×3), 10zb, 4prz
Czajkowski 15pkt (1×3), 7zb, 4prz
Karkoszka 12pkt (4×3), 5as, 3prz
Klocek 12pkt, 6zb, 8as
Szymański 12pkt (1×3), 7zb, 8bl, 3prz
Jarecki 3pkt, 6zb
Ostrowski 0pkt

AWFiS Gdańsk:
Kobus 22pkt (3×3)
Bednarski 14pkt (2×3)
Nosek 12pkt (2×3)
Włodarski 10pkt
Urbaś 6pkt
Piechulek 5pkt
Grelewicz 2pkt
Kwiatkowski 0pkt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *