3:0 x5

AZS Częstochowa pokonał w Kędzierzynie tamtejszy Mostostal 0:3 (25:27, 23:25, 22:25) i utrzymali drugą pozycję w PLS. Pozostałe spotkania 16 kolejki nie przyniosły z sobą większych emocji, bowiem wszystkie zakończyły się w trzech setach.

Pierwsza partia spotkania okazała się najbardziej emocjonująca. Gospodarze rozpoczęli od bardzo mocnego uderzenia. Przy dobrej zagrywce Martina Sopko Mostostal wyszedł na prowadzenie 4:0. Akademicy słabo przyjmowali i nie kończyli ataków. Poprawnie nie funkcjonował także częstochowski blok, wiec przewaga kędzierzynian szybko wzrosła do 6 punktów (12:6). Akademicy ‘swoją’ siatkówkę zaczęli grać dopiero od stanu 15:12, kiedy to pojedynczym blokiem na środku siatki popisał się Wojciech Jurkiewicz. Gospodarze pierwszą piłkę setową mieli przy stanie 24:22, jednak częstochowianie zdołali ją wybronić, a także zdobyć 3 kolejne punkty. Ostatecznie AZS wygrał seta do 25.

W drugim secie Akademicy z Częstochowy od początku kontrolowali wydarzenia na boisku. Przewaga częstochowian nie była duża, bowiem wynosiła 1-2 punkty, jednak to AZS wydawał się mocniejszy. Gospodarze dwoili się i troili aby nawiązać równorzędną walkę z biało-zielonymi, jednak gra po częstochowskiej stronie siatki była na tyle spokojna, że wystarczyło to do wygrania partii do 23.

Początek trzeciego seta zapowiadał emocje jak w partii pierwszej. Mostostal rozpoczął bardzo dobrze, natomiast AZS zaczął popełniać proste błędy. Na boisku pojawił się Kuba Oczko, jednak trzypunktowa przewaga miejscowych utrzymywała się. Akademicy nie grali źle, jednak brakowało ‘tego czegoś’. Na drugą przerwę techniczną gospodarze schodzili prowadząc 16:15, jednak już za chwilę zrobiło się 16:18 (m.in. asa zaserwował Adrian Patucha). Mostostal zdołał jeszcze doprowadzić do remisu po 18, a następnie po 21. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali częstochowianie, którzy wygrali seta do 22 i całe spotkanie 0:3.

Mostostal Kędzierzyn Koźle – AZS Częstochowa 0:3 (25:27, 23:25, 22:25)

Akademicy w składzie: Billings, Eatherton, Kocik, Gierczyński, Jurkiewicz, Woicki, Gacek (l) oraz McKienzie, Oczko, Patucha.