Eatherton czysty

Poniżej przedstawiamy oficjalną wiadomość, którą na swojej stronie internetowej [www.pzps.pl] opublikował Polski Związek Piłki siatkowej. Dotyczy ona domnienanego stosowania dopingu przez siatarza AZS-u Częstochowa – Phila Eatherona.

Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał pismo od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, w którym jej sekretarz, dr Dariusz Błachnio, napisał:

„Uprzejmie informuję, że otrzymaliśmy sprawozdanie z badań zawodnika Phillipa EATHERTONA wykonanych metodą izotopową. Badania powyższe były przeprowadzone w laboratorium akredytowanym przez WADA w Kolonii (Niemcy) i przyniosły wynik negatywny, co należy rozumieć jako brak w badanej próbce metabolitów i prohormonów testosteronu pochodzenia zewnętrznego. (…) Polska Komisja Antydopingowa uznaje ten przypadek za jednoznacznie negatywny.”

Przypomnijmy, że w pierwszej próbce pobranej od Eathertona, grającego w Polskiej Lidze Siatkówki w barwach klubu Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa, stwierdzono poziom testosteronu nieznacznie przekraczający normę, co może być jednak w organizmie zjawiskiem naturalnym. Analiza drugiej próbki jednoznacznie wyklucza stosowanie niedozwolonego dopingu farmakologicznego przez amerykańskiego reprezentacyjnego środkowego.

tekst za pzps.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *