III Bieg Narciarski o „Puchar Sokolich Gór”

W niedzielę 19 lutego pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn Mariana Stępnia odbędzie się III Bieg Narciarski o „Puchar Sokolich Gór”. Impreza odbędzie się w Biskupicach za Olsztynem, więcej szczegółów poniżej.

Organizator: Klub Narciarski „Ratrak” i Stajnia „Biały Borek”

Termin: Niedziela – 19 lutego

Nagrody Fundują: Wójt Gminy Olsztyn, Salony Sportowe „Megasport”, Spółka „Goldregen”, „Callida” sp. z o.o., Stajnia „Biały Borek”,

Zbiórka: godz. 10.30 – Stajnia „Biały Borek”, Biskupice za Olsztynem (www.stajnia.civ.pl), ul. Zrębska 121,
na miejscu serwis – Centrum Narciarstwa Biegowego firmy Salony Sportowe „Megasport” (serwis czynny od godz. 10.00), działa w każdą niedzielę.
Zapisy przed biegiem od godz. 10.30.

START – GODZ. 12.00.

Trasa: Pętla pod Sokolimi Górami – 10 km i mała pętla – 5 km (dla kobiet i dzieci).
Wpisowe 15 zł – (numer startowy, żurek z kiełbasą, ubezpieczenie), młodzież – 6 zł

Nagrody będziemy wręczać według kategorii wiekowych:
do 15 lat
16 – 26 lat
26 – 46 lat
47- 57 lat

Bieg ma charakter rekreacyjny, chociaż wielu jego uczestników startuje potem w Biegu Piastów. Wszyscy, którzy dotrą na metę, są zwycięzcami.
W ubiegłym roku mimo bardzo intensywnej zamieci śnieżnej w Biegu wzięło udział ponad 50 zawodników. Relacje z biegu pokazała Telewizja Polska.
Dotychczas odbyły się dwa biegi o Puchar Sokolich Gór. Trasę i ślady, po których biegli zawodnicy, wyznaczyli narciarze z Klubu Ratrak. Stajnia, na terenie której w niedzielę działa serwis narciarski, zapewniła imprezie bazę.
Nazwiska zwycięzców obu biegów oraz jego zapowiedzi publikowane były przez lokalną prasę. W tegorocznym biegu spodziewamy się udziały ok. 100 zawodników.
W roku poprzednim bieg wygrał Wojtek Małolepszy. Do stałych uczestników biegu należy m.in. Adam Banaszkiewicz – wiceprzewodniczący Rady Miasta Częstochowy, Maria Banaszkiewicz, dr Jolanta Lipińska z Politechniki Częstochowskiej, adwokat Lech Kurpios, Przemysław Kotas, Krzysztof Bociąga ze Stajni Biały Borek, Włodzimierz Nowak, Ala Borowczyk-Szymanek.

Zapraszamy!

Dodatkowe szczegóły – Grzegorz Kotas,
Prezes Klubu Ratrak – tel. (0-34) 324 20 19 lub 0-661 493 109

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *