Wyjazdowe zwycięstwo TYTANa

Wczoraj w XXIII kolejce spotkań 1.ligi nasi zawodnicy pokonali na wyjeździe AZS Radom 80:62. TYTANi kontrolowali cały mecz i wygrali każdą kwartę. Kluczem do zwycięstwa była świetna postawa Tomka Nogalskiego.

„Nogal” zdobył wczoraj 26 punktów z czego aż 18 rzutami za trzy punkty. Gdyby nie dobra skuteczność naszego obrońcy połączona z fatalną dyspozycją rywali to mogłoby być ciężko. Rywale zdominowali deskę i Piotr Plutka oraz Artur Bajer zebrali w dwójke prawie tyle samo piłek co wszyscy nasi zawodnicy. Na szczęście rzutowo zawiedli Adam Gołąb (2/7) i Bartłomiej Józefowicz(0/5), a AZS Radom za trzy trafiał ze skutecznością zaledwie 17%. Rzucanie rywalom skutecznie jednak uprzykrzał Nogalski, który zaliczył 3 bloki. Dobrze w ekipie przyjezdnych spisali się także Marcin Ecka oraz Wojciech Kukuczka. Nasz rozgrywający trafiał większość rzutów i do 16 punktów dołożył także 6 zbiórek. Lepiej od niego zbierał tylko 'Kuka’, który zdobył także 12 punktów i dwukrotnie zablokował rywali. Dziwić może przede wszystkim wskaźnik asyst. TYTAN wygrał wprawdzie w tym elemencie ale 9 asyst gości przy zaledwie 4 gospodarzy musi dziwić. Tym razem słabszy mecz zanotował lider naszej ekipy Tomek Milewski. 7 punktów i 5 zbiórek to jeden ze słabszych występów „Pająka” w tym sezonie, ale trzeba zauważyć, że wreszcie nasz środkowy mógł zagrać w mniejszym wymiarze czasowym i na parkiecie spędził niespełna 30 minut. Dobrze wypadli natomiast nasi rekonwalescenci. Piotrek Trepka zagrał ponad połowe spotkania i zdobył 10 punktów (8/8 z osobistych), a Michał Saran wszedł zaledwie na minutę, ale wystarczyło mu to w zdobyciu 4 punktów. Na parkiecie pojawili się także Paweł Balik, Alan Urbaniak i Miłosz Krajewski, ale żaden z nich nei zdobył punktów.

AZS Politechnika Radomska – TYTAN Częstochowa 62:80 (15:21; 11:16; 17:20; 19:23)

Punkty dla AZS:
Gołąb 23(2×3), Chojecki 12(1×3), Bajer 10, Plutka 8, Józefowicz 5, Mielczarek 3, Obrzut 1, Kruk 0.

Punkty dla TYTANa:
Nogalski 26(6), Ecka 16(1), Kukuczka12, Trepka 10, Milewski 7, Sośniak 5(1), Saran 4, Urbaniak 0,.Krajewski 0, Balik 0.

Sokół – Legion 64:75

W najbliższej kolejce TYTAN podjemie Zastal zielona Góra. Mecz odbędzie się 8.01 o godzinie 19.