Co w Scoucie piszczy?

Bez sukcesów zakończyli ściganie w czteroetapowym wyścigu Paths of King Nikola. Najlepsze miejsce wśród naszych kolarzy zajął Dawid Krupa, który był 27. Teraz zawodników czeka kilka dni treningu przygotowawczego do startu w Grecji.

Wyścig serbskimi szosami nie należał do najłatwiejszych. Cztery górskie etapy, łącznie wiele kilometrów podjazdów, a poza tym wczesny początek sezonu sprawiły, iż nie udało się odnieść znaczących sukcesów. Z międzynarodowej obsady ponad 150 zawodników najlepszy był Radoslav Rogina – Chorwat z ekipy Perutnina Ptuj. Drugie miejsce w wyścigu zajął Bułgar Vladimir Koev (Hemus 1896-Berneschi), a podium uzupełnił Mitja Mahoric, Słoweniec z tej samej grupy co zwycięzca tegorocznego Paths of King Nikola.

Teraz kolarze częstochowskiej ekipy MBK-Cycles Scout przebywają na zgrupowaniu w miejscowości Budvie, położonej nad brzegiem Adriatyku. Po kilku dniach regeneracji dyrektor sportowy grupy, Grzegorz Gronkiewicz, zapowiedział nieco mocniejsze treningi, aby dobrze wypaść w zbliżającym się starcie w Grecji. Wystartuje tam sześciu zawodników: Tomasz Leśniak, Krzysztof Mermer, Dawid Krupa, Grzegorz Putek, Sebastian Jezierski oraz Hubert Nowak Najbliższe wyścigi będą traktowane raczej treningowo, ale znając ambicje kolarzy, gdy nadarzy się szansa na pokazanie się z dobrej strony, na pewno z niej skorzystają.

Pozostała część grupy (Michał Nabiałek, Bolesław Siębor, Wojciech Kalemba), która została w kraju, wystartuje w wyścigach w Dzierżoniowie, Sobótce i Kłomnicach. Następnie połączona już ekipa weźmie udział w wyścigach Kalisz-Konin oraz Szlakiem Grodów Piastowskich.

Warto wspomnieć również o Rafale Ratajczyku, który w USA przygotowuje się do torowych Mistrzostw Świata organizowanych w tym roku przez Francuzów. W połowie kwietnia kibice zasiądą więc zapewne przed telewizorami, aby kibicować naszemu świeżo upieczonemu zwycięzcy Pucharu Świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *