Dąbrowa pokonana

Koszykarze AZS Politechniki Częstochowskiej pokonali dzisiaj w meczu sparingowym II-ligowy MMKS Dąbrowa Górnicza 88:70. Pewne zwycięstwo nad trudnym rywalem dobrze rokuje przed meczami Politechniki w Lidze Akademickiej.

Drużyna MMKS-u przyjechała na mecz praktycznie w najsilniejszym składzie. Początkowo prowadziła Politechnika ale celne „trójki” Szczypki, Goja i Kozińskiego sprawiły, że pierwszą kwartę wygrali goście. Początek drugiej także należał do dąbrowian. Znowu z dystansu trafił Szczypka oraz Goj i wydawało się, że przewaga będzie rosnąć. Wtedy ciężar gry na swoje barki wziął świetnie dysponowany Grzegorz Zadęcki (24 punkty do przerwy!). Bardzo dobrze rozgrywał też Artur Mrówczyński i Politechnika objęła prowadzenie, które z każdą minutą rosło. Do przerwy było 49:36.
W drugiej połowie nadal podopieczni Ryszarda Janasa panowali na boisku. Po punktach Wojciecha Kotlewskiego i Tomasza Czajkowskiego w pewnym momencie było już 26 punktów przewagi! Z dystansu dwa razy trafili jednak rywale i przewaga stopniała. W ostatniej kwarcie jednak nasz zespół znów zaczął lepiej bronić na obwodzie i Dąbrowa miała kłopoty ze zdobywaniem punktów. Jedynie Deja walczył pod koszami czym sprawił naszym zawodnikom dużo kłopotów. W ostatnich minutach na parkiecie zaczęli pojawiać się gracze rezerwowi ale nie zmieniło to obrazu gry.

AZS Politechnika Cz-wa – MMKS Dąbrowa Górnicza 88:70 (20:24; 29:12; 24:21; 15:13)

AZS PCz:
Zadęcki 24pkt (2×3), 7zb, 5as
Czajkowski 21pkt (1×3), 8zb, 3prz
Kotlewski 18pkt (2×3), 6zb
Szymański 13pkt (1×3), 8zb, 3bl
Karkoszka 5pkt (1×3), 3prz
Mrówczyński 5pkt (1×3), 5as, 5prz
Klocek 2pkt
Jarecki 0pkt
Kret 0pkt
Ostrowski 0pkt
Płaczek 0pkt

Najbliższe spotkanie Politechniki w ramach Ligi Akademickiej odbędzie się w niedzielę o godzinie 17, a przeciwnikiem naszej drużyny będzie AZS Politechnika Koszalin. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *