Trening przed play-offami

W najbliższy weekend rozstrzygnie się, kto, z kim zagra w play-offach w siatkówce męskiej. Ostatnia kolejka zapowiada, że kolejność nie powinna się zmienić. Oczywiście jak to w sporcie bywa mogą być niespodzianki.

Największe emocje powinny być na parkietach w Częstochowie i Jastrzębiu. Aktualnie akademicy zajmują drugie miejsce w tabeli, a ich przeciwnik Resovia Rzeszów piąte. Forma Częstochowian jest niestabilna. Przypomnijmy ostatnie mecze w ich wykonaniu: porażka z Olsztynem, imponujące zwycięstwo w Jastrzębiu czy ostatnio wymęczone 3:2 w Warszawie. Kibice jednak są optymistycznie nastawieni i liczą na potwierdzenie wysokiej dyspozycji akademików.

Natomiast Jastrzębie podejmować będzie Politechnikę Warszawa. W tym roku Warszawianie nie porywają swą grą, ale na pewno nie można spisać ich na straty. Po pasjonującej walce z AZS-em Częstochowa przed tygodniem apetyty wzrosły. Choć faworytem pojedynku nie są, to spotkanie zapowiada się interesująco.

Najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły wcześniej. Liderem pozostanie Skra Bełchatów, a o utrzymanie walczyć będą Energia Sosnowiec z Jokerem Piła. Mogą nastąpić zmiany na miejscach od 2-4 oraz 6-7. Ta ostatnia kolejka będzie po prostu przetarciem przed play-offami.

Zestawienie spotkań:
AZS Olsztyn- Energia Sosnowiec
Joker Piła- Mostostal Kędzierzyn-Koźle
Jastrzębie- Politechnika Warszawa (transmisja telewizyjna TV4, sobota godz.13.00)
Skra Bełchatów- Gwardia Wrocław
AZS Częstochowa- Resovia Rzeszów (transmisja telewizyjna TV4, niedziela godz.15.00)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *