Wystarczyło kilka minut…

Koszykarze AZS Politechniki Częstochowskiej pokonali na wyjeździe AZS Politechnikę Poznań 116:88. Mecz rostrzygnął się między 13 a 19 minutą spotkania. Ten fragment nasz zespół wygrał 24:0!

Mecze w Poznaniu zawsze były wyrównane i trudno było o wygraną. Dziś jednak nie było wątpliowści kto jest lepszy. Osłabieni brakiem Piotra Gacka (obecnie w Pyrze Poznań) poznaniacy tylko do 12 minuty dobrze sobie radzili. Przez ten okres kilkupunktową przewagę posiadali częstochowianie, wśród których najwięcej punktowali tradycyjnie Wojciech Kotlewski i Grzegorz Zadęcki. Dwa razy z obwodu rzucił Sławomir Klocek i po pierwszej kwarcie było 22:31.
Początek drugiej kwarty należał do gospodarzy. Po dwóch minutach było już tylko 31:33. W tym momencie podopieczni trenera Ryszarda Janasa zwarli szyki i w ciągu siedmiu minut zdobyli 24 punkty nie tracąc ani jednego! Wysoka i agresywna obrona sprawiła, że poznaniacy kompletnie sie pogubili. Z ogromną trudnościę przechodzili połowę, a jak znaleźli się pod atakowanym koszem – nie potrafili celnie rzucić. W 19 minucie mieliśmy więc wynik 31:57 i było po meczu…

Druga połowa to ciągły napór częstochowian. Pod koszem „czapy” rozdawał Przemysław Szymański, dobrą zmianę dał Tomasz Czajkowski. Punktowali praktycznie wszyscy gracze więc w 29 minucie było już 92:55 i zanosiło się na rekordowe zwycięstwo naszego zespołu.
W ostatniej ćwiartce przebywający coraz więcej na boisku rezerwowi pozwolili poznaniakom na dużo więcej i głównie dzięki celnym „trójkom” Pawła Stankiewicza i punktom z półdystansu Piotra Pietrowiaka przewaga zmalała do 28 punktów.

7. AWFiS Gdańsk 9 — 2-7 — 11 pkt. — 691:863

W najbliższą niedzielę nasz zespół na własnym parkiecie podejmuje innego kandydata do zwycięstwa w Lidze Akademickiej – AZS AR Lublin. Serdecznie zapraszamy na mecz.