Zwycięstw ciąg dalszy.

Siatkarki SPS Politechniki pokonały w Legionowie tamtejszą Legionovie 0:3 (18:25, 25:27, 12:25). Było to czwarte z rzędu zwycięstwo częstochowianek, które w ligowej tabeli umocniły się na 9 pozycji. Dalej przedstawiamy relację ze spotkania autorstwa Marii Suszyńskiej z Legionowa.

W pierwszej partii obserwowaliśmy dobra grę obu zespołów, lecz od początku to częstochowianki nieznacznie prowadziły. Bardzo dobrze grały w obronie a Marzena Solska kończyła większość piłek. Pod koniec seta powiększyły swoja przwage do sześciu punktów (23:17) i ostatecznie wygrały 25:18.

Na początku drugiego seta siatkarki SPS wypracowały sobie sporą, bo aż pięciopunktową przewagę (10:5). Podopieczne Agaty Jung długo odrabiały straty, aż doprowadziły do remisu (14:14). Końcówka drugiego seta była bardzo emocjonująca – najpierw 18:20, potem 20:20, ale ostatni punkt w tej partii należał do gości, które zakończyły go wynikiem 25:27.

Kolejna odsłona była tylko formalnością. Obserwowaliśmy największa, bo aż czternastopunktową przewagę gości (8:22). Zawodniczki SPS konsekwentnie zdobywały punkty obijając blok rywalek. Na boisku, po dłuższej przerwie pojawiła się Edyta Stepień (zawodniczka doznała kontuzji w meczu z mistrzyniami Egiptu – Concerning Ahly Club Kair). Po stronie Legionovii zabrakło dobrej obrony, siatkarki nie umiały wyprowadzić kontry. Przegrały 12:25.

Legionowska drużyna z pewnością nie zaliczy tego spotkania do udanych, gdyż przegrała z zespołem usytuowanym niżej w tabeli. Dobry mecz rozegrała Monika Stępień oraz Małgorzata Jeromin z LTS oraz wcześniej wspominana Marzena Solska z Częstochowy – najtrudniejsze piłki wędrowały właśnie do niej.

LTS Legionovia Legionowo – SPS Politechnika Częstochowa 0:3 (18:25, 25:27, 12:25)

Autorka relacji: Maria Suszyńska
Źródło: www.siatka.org

Pozostałe wyniki 22 kolejki:
Sokół Chorzów – MMKS Dąbrowa Górnicza 0:3
Energa Gedania Gdańsk – Skra Bełchatów 3:1
KSZO Ostrowiec Św. – SMS I PZPS Sosnowiec 3:2
Start Łódź – KS Pałac II Bydgoszcz 3:0
TPS Rumia – MKS Polonia Świdnica 3:2
UMKS Łańcut – ŁKS Łódź 0:3
Wisła Kraków – pauzuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *