ALKD: Tabela nie kłamie – faworyci górą

W VII kolejce ALKD i tym razem obyło sie bez niespodzianek. Swoje mecze wygrywały zespoły będące wyżej w tabeli niż przeciwnik, czyli Gimnazjum nr 13 oraz Liceum Sienkiewicza, Kopernika i Żeromskiego. Mecz PEDAGOG – Gimnazjum nr 16 został przełożony.

VII kolejkę ALKD zainicjował mecz dwóch najsłabszych drużyn – Gimnazjum nr 13 i Gimnazjum nr 14. Jednak oba zespoły zagrały wyrównane i mogące się podobać spotkanie. Takie mecze jak ten przekonują organizatorów ALKD, że w następnych edycjach należy podzielić ligę na kategorie wiekowe. Spotkanie cechowało się przede wszystkim ogromna walecznością, bowiem wynik meczu do samego końca był sprawą otwartą. Dopiero od stanu 19-19 dziewczyny z trzynastki odskoczyły na 4 punkty, czternastka odpowiedziała koszem, ale trzynastka znowu dorzuciła do wyniku 4 pkt i zwyciężyła ostatecznie 27-21. Wygrana w IV kwarcie to zasługa przede wszystkim Magdaleny Wawrzaszek, która tylko w tej kwarcie rzuciła 8 punktów.
W innym meczu dziewczyny ze „Słowaka” zmierzyły się na wyjeździe z „Sieniem”. Przyjezdne wyszły na parkiet bez motywacji. Może wskazywać na to końcowy rezultat pierwszej kwarty, w której I L.O. dostało srogie lanie. Za postawę należy pochwalić Hepner, która rozrzucała strefę przeciwniczek oraz Agnieszkę Kowalczyk, która po raz kolejny udokumentowała swoje umiejętności snajperskie. Jak tylko z parkietu schodziła Kasia Hepner „Słowacki” prowadził wyrównane pojedynki (II i IV kwarta). Bardzo dobry mecz zagrała również Pogodzińska Dominika. Po stronie I L.O. należy wyróżnić środkową Iwonę Kasprzyk, która widać rozkręca się z meczu na mecz oraz dobrze grającą a IV kwarcie Ataniel Kasię.
Żeromski jak do każdego meczu tak i do tego, z Salosem, przystąpił w roli faworyta, ale jedynie tragiczna nieskuteczność rzutowa przeciwników uchroniła lidera przed porażką. Początkowa obrona „każdy swego”, podwajanie Kotonowicz oraz puszczanie rzutów z dystansu stosowana przez Salos spisywała się dobrze tylko do stanu 14-10 dla Żeromskiego. Potem jednak lider rozgrywek uciekł przeciwnikowi na 15 pkt i wydawało się, że jest już po meczu, ponieważ w połowie spotkania widniał wynik 16-31. Drugą połową meczu Salos zdecydował się zagrać agresywnie w obronie i postawiły „zona press” na ¾ boiska. Efekt był piorunujący, bowiem nastąpiło 8 przechwytów z rzędu. Niestety jednak dziewczyny nie wykorzystały 80% wywalczonych w ten sposób piłek. Mimo tej skuteczności zbliżyły się na 9 pkt. Żeromski w drugiej połowie reagował częstymi zmianami zawodniczek. Kiedy już zaczynało brakować sił Salosowi lider ALKD zagrał parę długich piłek pod kosz i zdobył seryjnie 8 szybkich i łatwych punktów. Brakowało koszy zdobywanych przez Dorotę Pydzińską, która w tym meczu przede wszystkim skupiła się na obronie. Ostateczny wynik spotkania to 53:32 dla „Żeroma”.
W najciekawiej zapowiadającym się meczu VII kolejki ALKD Liceum im. Mikołaja Kopernika pokonało Gimnazjum nr 12. Spotkanie to dla obu zespołów było bardzo ważne, albowiem obie drużyny przed tym meczem sąsiadowały ze sobą w tabeli. Gimnazjalistki wyprzedzały o zaledwie jeden punkt podopieczne trenera Michała Machniewicza i aby móc realnie myśleć o zajęciu drugiego miejsca w ALKD powinny zwyciężyć. Jednak los nie okazał się łaskawy dla „dwunastki”. Przed meczem było wiadome już, iż w składzie dotychczasowych wiceliderek zabraknie najskuteczniejszej zawodniczki – Katarzyny Ślężak. Sytuacja nie najlepiej przedstawiała się również po stronie „Kopera”. W zespole licealistek nie mogły zagrać Centkowska, Kowalska, Koń i Tyras. Osłabienia po ubu stronach nie wpłynęły korzystnie na poziom widowiska. Mimo to, mecz był emocjonujący. Pierwsze trzy kwarty były dosyć wyrównane, jednak wszystkie wygrane przez licealistki. Wyniki tych części meczu to odpowiednio 9:5, 10:9, 14:11. Po raz kolejny dobry mecz rozegrała Anna Migalska, która okazała się być najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Zaś po stronie „dwunastki” wyróżniała się Rospondek. Czwarta kwarta to zdecydowane zwycięstwo „Kopera” 16:2. Gimnazjalistki nie trafiały z dogodnych pozycji, ponadto podopieczne trenera M. Machniewicza wygrywały walki o piłki pod dwiema tablicami – tu należy wyróżnić najniższą Stachowiak oraz Chłostę, które zanotowały największą ilość zebranych piłek. Objęcie przez licealistki fotelu wicelidera stało się faktem. Ostateczny wynik spotkania to 49:27.

Gimnazjum 13 – Gimnazjum 14 27-21
(8-8, 3-7, 5-2, 11-4)
Gimnazjum 13: Wawrzaszek 15, Babińska 4, Gibaszek3, Kuczma 2, Żabska 2, Słomińska 1, Malik 0, Moskot 0, Łakomy 0, Samborska 0.
Gimnazjum 14: Biełka 7, Gawenda 6, Borowik 4, Zbrańska 2, Janus 2, Hiller 0, Zielińska 0.

Sienkiewicz – Słowacki 88-30
(31-2, 12-10, 27-6, 18-12)
Sienkiewicz: Kowalczyk 26, Pogodzińska 20, Hepner 20, Nowak 12, Motyl 8, Zybura 2, Błachwicz 0
Słowacki: Kasprzyk 14, Ataniel. K. 8, Wawrzyniak 8, Brochwicz 0, Mutke 0, Stolarska 0, Zutyka 0.