Derby w finale PP

O wejście do finału Pucharu Polski na szczeblu częstochowskiego okręgu Włodar-Domex Częstochowa pokonał w Żarkach Zielonych 3:1 (2:1). W finale więc Włodar zagra z Rakowem , który we wtorek pokonał Victorię 3:0
Data i miejsce finałowego meczu jeszcze nie jest ustalona.

Pierwsze minuty meczu pokazały, że Zieloni nie potraktowali poważnie tego pojedynku w przeciwieństwie do zawodników ze Stradomia. Dla gospodarzy ważniejsza jest walka o utrzymanie w lidze, natomiast częstochowianie bardzo chcieli udowodnić, że kryzys mają już za sobą. Szybkie bramki strzelone przez Włodara w 4 i 5 minucie ustawiły mecz. Widać było, że goście przyjechali, aby awansować do finału i nawet bramka strzelona, przez Frukacza nie zmieniła tego obrazu. Przez cały mecz Włodar dominowali na boisku i w 64 minucie udowodnili to wzorową akcją, Puchała – Prusko.

Zieloni : Sarzyński, Zarzycki, Wysocki, Cupiał, Kopecki, Kopecki, Trepka, Fajer, Frukacz, Lindner, Walclewski.

Włodar: Różycki, Zygier, Karoń, Bartkowiak, Oziębała (46 Warmuziński), Kobus (50 Płaza), Andrzejewski, Krężel (70 Operacz), Maciejewski, Prusko, Puchała (80 Załęcki)

Bramki w Żarkach strzelali Andrzejewski w 4 min, Prusko w 5 i 64 a dla gospodarzy Frukacz w 9 min.