Drogą do zwycięstwa przez Wrocław??

Już jutro częstochowskie „Lwy” zmierzą się z Atlasem Wrocław. Składy obu drużyn są niezwykle wyrównane, dlatego zapowiada się naprawdę ciekawy pojedynek. Mecz rozpocznie się o 16:00, a transmisje z niego przeprowadzi Radio Fiat.

Zeszłoroczne rozgrywki pokazały, że częstochowianie radzą sobie całkiem dobrze we Wrocławiu. Minimalne zwycięstwo gospodarzy, którzy ostatecznie sezon zakończyli na niskiej pozycji, gdy Włókniarz rywalizował o medale. Tamten rok jednak był inny szczególnie dla Włókniarza. Aktualnie skład jest diametralnie różny.
Wzmocnił się również Atlas Wrocław, który podpisał kontrakt miedzy innymi z Jasonem Crumpem. Australijczyk ma być ojcem zwycięstw i zobaczymy czy będzie tak też jutro.

Kolejny raz zamiast Sławomira Drabika awizowany jest w składzie Peter Ljung. Szwed nie zachwycił w świąteczny poniedziałek swoją formą. Raczej miotał się po torze, ale z biegu na bieg robił wyraźne postępy, dlatego otrzymał szansę występu we Wrocławiu. Stworzy on parę razem z Gregiem Hancockiem. Amerykanin tor wrocławski zna doskonale, bo reprezentował barwy WTS-u jeszcze dwa lata temu. Na pewno wie gdzie są najkorzystniejsze ścieżki na torze i będzie filarem zespołu w tym pojedynku. Niezmiennie wystąpi para Sullivan-Richardsson, którzy coraz lepiej współpracują. Widać, że mają zadatki na najskuteczniejszą parę w lidze. Oby ich wspólne występy były coraz lepsze, bo na nich liczą częstochowscy kibice. Skład uzupełni Sebastian Ułamek, który będzie startował z juniorami Mateuszem Szczepaniakiem i Chrystianem Hefenbrockiem. Na rezerwie za kontuzjowanego Sebastiana Pydzika ma pojawić się Marcin Piekarski.

W meczu drugiej kolejki całkowicie zawiedli wrocławian Tomasz Gapiński i Piotr Świderki. Teraz na własnych śmieciach powinni zaprezentować się lepiej, ale jednak obaj są raczej niepewni w swojej jeździe. To daje szansę gościom, którzy wzmocnili drugą linię Peterem Ljungiem. Bez błysku prezentują się także juniorzy wrocławscy. Zarówno Ronnie Jamroży jak i Nicolai Klindt mogą mieć problemy z parą częstochowskich młodzików.
Atlas dysponuje trójką bardzo wyrównanych zawodników: Jason Crump, Jarosław Hampel i Hans Andersen na stadionie olimpijskim są mocnymi rywalami. Na pewno walczyć z takimi asami w talii Marka Cielaka będzie ciężko. Pozostaje jeszcze joker wrocławian Kenneth Bjerre. Duńczyk może być także silnym filarem swojej drużyny.

Spotkanie powinno być zacięte i obfitować w ciekawe pojedynki. Wynik końcowy jest sprawą otwartą jak zawsze. Zapraszamy do słuchania transmisji.

Złomrex Włókniarz Częstochowa
1. Ryan Sullivan
2. Lee Richardson
3. Peter Ljung
4. Greg Hancock
5. Sebastian Ułamek
6. Mateusz Szczepaniak
7. Christian Hefenbrock
8. Marcin Piekarski

Atlas Wrocław
9. Jarosław Hampel
10. Piotr Świderski
11. Hans Andersen
12. Tomasz Gapiński
13. Jason Crump
14. Ronnie Jamroży
15. Nicolai Klindt
16. Kenneth Bjerre

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *