Pierwsze szlify…

Dziś odbył się pierwszy trening zawodników Włókniarza. Uczestniczyli w nim Sławomir Drabik, Sebastain Pydzik i Marcin Piekarski.

Oczywiście tor w Częstochowie nie nadaję się jeszcze do jazdy, ale udało się wyjechać na tor w Ostrowie. Wcześniej informowaliśmy, że zawodnicy będą trenować w Świętochłowicach. Jednak pogoda na górnym Śląsku nie dopisuje. To zmusiło do zmiany planów treningowych.

Kibice o formę większości zawodników martwić sie nie powinni. Obcokrajowcy, którzy będą w tym roku trzonem drużyny trenują już od jakiegoś czasu na Wyspach. Także w lidze brytyjskiej występuje Sebastain Ułamek.
Głównym zmartwieniem są starty juniorów jako, że jest to grupa najmniej doświadczona. Wiadomo, że jeśli nie będą trenować to później może być groźnie na torze. Niejdnokrotnie zdarzało się, że młodzieżowiec nie opanował motocykla i już na początku sezonu były kontuzje.

Miejmy jednak nadzieję, że żadnych kolizji nie będzie, a ciepła wiosna pełna żużlowych emocji wynagrodzi wszystkim kapryśną, zimową aurę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *