Sezon zasadniczy bez porażki

Po raz pierwszy w historii Ligi Akademickiej Koszykówki zdarzyło się, żeby drużyna nie przegrała żadnego meczu w rundzie zasadniczej. Tym zespołem jest AZS Politechnika Częstochowska. Dzisiejszą wygraną w Warszawie 93:78 nasza drużyna przypieczętowała pierwsze miejsce w LAK.

Mecz należał do gatunku z tych, co musiały się odbyć. Widać to było na rozgrzewce. Słabe zaangażowanie i brak koncentracji w początkowym fragmencie gry sprawiły, że Politechnika po raz pierwszy od dłuższego czasu przegrała pierwszą kwartę. Straty i niewykorzystane kontry sprawiły, że było już 19:12 i 22:14 dla gospodarzy.
W drugiej kwarcie wszystko jednak powróciło do normy. Po punktach Adama Karkoszki w 13 minucie był remis 26:26, a po kilku skutecznych akcjach Tomasza Czajkowskiego nasz zespół wygrywał 38:30 i 42:33. W końcówce warszawianie jednak zdołali zmniejszyć różnicę do pięciu punktów.

Po przerwie lepiej zaczęli miejscowi i w 25 minucie przewaga częstochowian zmalała do dwóch oczek (52:50). W tym momencie sygnał do ataku dał Grzegorz Zadęcki trafiając za trzy punkty. Wysoka obrona sprawiła, że gracze Uniwersytetu się pogubili, a punkty po przechwytach zdobywali Czajkowski, Karkoszka oraz Wojciech Kotlewski. W ciągu niespełna 5 minut przewaga podopiecznych Ryszarda Janasa urosła do 19 punktów (71:52). W ostatniej minucie rozluźnienie wykorzystali jednak gospodarze zdobywając 8 punktów z rzędu.
Po akcjach duetu Karkoszka – Mrówczyński (osiem punktów tego drugiego) w 33 minucie było już 79:61 i mecz spokojnie można było dograć do końca. Warszawianie starali sie jak mogli, ale nie byli w stanie zbliżyć się do słabiej dziś grających, ale jednak zdecydowanie lepszych częstochowian.

Było to 30 z rzędu zwycięstwo naszej drużyny w rozgrywkach Ligi Akademickiej Koszykówki.

AZS Uniwersytet Warszawa – AZS Politechnika Cz-wa 78:93 (22:16; 17:28; 21:27; 18:22)

AWFiS Gdańsk – AZS AR Lublin

AZS Politechnika Częstochowska zajmując pierwsze miejsce zapewniła sobie bezpośredni awans do turnieju Final 4, w którym zmierzy się ze zwycięzcami par ćwierćfinałowych. Pary te poznamy po rozegraniu ostatnich spotkań.