Włókniarz – Unia Leszno

W najbliższą niedzielę żużlowcy Włókniarza na własnym torze podejmować będą ekipę Unii Leszno. Na co liczą częstochowscy kibice? Na pewno na zwycięstwo, jednak tylko zwycięstwo w dobrym stylu będzie w stanie poprawić kiepskie humory kibiców.


Oba zespoły rozegrały dotychczas trzy pojedynki. Częstochowianie dwukrotnie przegrywali na wyjazdach. Zwycięstwo odnieśli na swoim torze nad ekipą RKM Rybnik. Unia Leszno odwrotnie do ‘Lwów’ dwukrotnie wygrywała i raz przegrała. Szczególnie ważne dla naszych sobotnich rywali może być ostatnie zwycięstwo nad Adrianą Toruń (50:40). W ekipie leszczyńskiej najlepiej spisał się Leigh Adams, który zdobył 14 punktów. Kroku dotrzymywali mu Damian Baliński oraz Krzysztof Kasprzak (obaj po 12pkt). Kibiców z Częstochowy na pewno zainteresuje fakt, że w drużynie z Leszna występuje Mark Loram, który w okresie startów we Włókniarzu był ulubieńcem kibiców. Loram nie jest jednak już tym samym zawodnikiem, jakiego znali częstochowianie.
Na co stać Włókniarza? Na to pytanie odpowiedź poznamy dopiero w niedzielny wieczór. Po trzech meczach CKM-u trudno o jakiekolwiek rokowania. Jedynym pewniakiem w ekipie z Częstochowy jest Greg Hancock. Kibice liczą także na Sebastiana Ułamka oraz Lee Richardsona. Jak zapewnia prezes Marian Maślanka wszyscy zawodnicy są zmobilizowani na maksa i o porażce we Wrocławiu chcą zapomnieć jak najszybciej. Częstochowskim kibicom nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zaufać naszym ‘Lwom’ i w niedziele wybrać się na ul. Olsztyńską z myślą o zwycięstwie.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.
Bilety w cenie: Normalny 22zł, ulgowy 16zł, trybuna główna 35zł, program 3zł.
Spotkanie sędziować będzie Tomasz Proszowski z Tarnowa.

Awizowane składy:
Unia
1. Leigh Adams
2. Mark Loram
3. Damian Baliński
4. Rafał Dobrucki
5. Krzysztof Kasprzak
6. Robert Kasprzak
7. Mateusz Jurga
8. Robert Miśkowiak

Włókniarz
9. Greg Hancock
10. Sławomir Drabik
11. Ryan Sullivan
12. Lee Richardson
13. Sebastian Ułamek
14. Christian Hefenbrock
15. Mateusz Szczepaniak
16. Marcin Piekarski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *