Wyjazdowe zwycięstwo Włodara-Domex-u

Piłkarze Włodara w pierwszym wyjazdowym meczu rundy rewanżowej pokonali w Świętochłowicach tamtejszy Śląsk 2:0 [0:0] po bramkach Kamila Puchały w 59 min. i Piotra Prusko w 85 min.

Skład Włodara: Kapral, Bartkowiak, Karoń, Maciejewski, Załucki, Oziębała [69 Płaza], Zygier, Krężel, Andrzejewski [75 Kobus ], Puchała [89 Warmuziński], Prusko.

Jak bardzo Śląsk chciał wygrać ten mecz niech świadczy fakt, że rozgrzewkę jego zawodnicy zaczęli 45 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego.
Pierwsze dwie minuty to dwie 100-procentowe sytuacje dla zawodników ze „Skałki” i do końca pierwszej połowy to było wszystko na co pozwolili nasi piłkarze.

Akcje ofensywne Włodara potwierdzały w tej części gry, która drużyna jest wyżej w tabeli i kto ma prawo odnieść zwycięstwo.
Zablokowane przez obrońców strzały Oziębały, Krężla, kilka wyśmienitych kontr w których brakło ostatniego dokładnego podania i wynik do przerwy powinien być ustalony.
Po przerwie nasi zawodnicy byli już bardziej dokładni co przyniosło bramkowe efekty. Prusko – najlepszy zawodnik na boisku ośmieszył obronę Śląska w narożniku pola karnego i posłał taką piłkę przed pole bramkowe, że Puchała nie mógł tego nie strzelić.
W 68 i 78 minucie powinny paść następne bramki ale Zygier żle dograł Puchale a w drugim przypadku Prusko po minięciu bramkarza tak długo kręcił obrońcami,że w końcu trafił w jednego z nich.
Akcja z 85 min. to wzorowa kontra gości, której autorami byli Zygier i Prusko.Tym razem będąc sam przed bramkarzem Piotrek strzelił w krótki róg z 8 metrów i bramkarz był bez szans.

Prz stanie 0:1 gospodarze przy dużej pomocy bocznego sędziego mieli dwie sytuacje bramkowe, ale pod naszą bramką byli tak nieporadni, że śmiało można powiedzieć że się w nich skompromitowali.