Zaczynamy walkę o brąz

W piętek [o 18] i sobotę [o 17] zostaną rozegrane pierwsze mecze o brązowy medal PLS. Zmierzą się w nich dwie akademickie drużyny: z Olsztyna i Częstochowy. Pierwsza seria spotkań odbędzie się w Hali Polonia. Bilety na sobotnie spotkanie można będzie kupić tylko w kasach HP (otwarte od godziny 15).

Obie drużyny po porażkach w półfinałach poniosły porażki. Akademicy z Olsztyna mimo olbrzymich ambicji i potencjału ulegli BOT Skrze. Częstochowianie natomiast oddali bez charyzmy trzy spotkania Jastrzębiu i to ono zmierzy się z klubem z Bełchatowa, w sobotę [13.00] i niedzielę [14.00 oba mecze w TV4] w wielkim finale PLS.

Podopieczni Edwarda Skorka nie będą faworytami w potyczce z PZU. Olsztynianie lepiej zaprezentowali się z półfinałach, a czarne chmury nad klubem z Warmii i Mazur, jeśli ten nie zdobędzie medalu prawdopodobnie zwiększą tylko apetyt na zwycięstwo w Częstochowie.

Jest rzeczą prawdopodobną że w Częstochowie myśli się już o przyszłym sezonie, „odpuszczając” tym samym obecny. Kadra w zapewne ulegnie zmianie, wiadomo nie od dziś że pomysł aby oprzeć trzon drużyny na amerykanach nie sprawdził się i jest możliwe że któregoś z nich nie zobaczymy w przyszłym sezonie w Hali Polonia. Słychać też plotki o ściągnięciu z powrotem pod Jasną Górę Michała Bąkiewicza. Ile w nich prawdy to się okaże.

Aby dowiedzieć się jaki będzie przyszły sezon przyjdzie jeszcze trochę poczekać, a nam – kibicom zostaje skupienie się na piątkowo-sobotniej rywalizacji w Hali Polonia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *