Finał z Lublinem

Koszykarze AZS Politechnika Częstochowa pokonali w półfinale AZS Politechnikę Poznań 97:59 i we wtorek w finale zmierzą się z zespołem AZS AR Lublin, który wygrał dziś z AZS AŚ F. Piotrków Tryb. 92:81. Pokonani zagrają o brązowe medale. Zapraszamy na spotkania do hali Polonia.

Pierwszy półfinał:
AZS Politechnika Częstochowa – AZS Politechnika Poznań 97:59 (23:21; 20:17; 23:6; 31:15)

AZS PCz: Zadęcki 17 (1×3), 9zb, 4as; Mrówczyński 16 (1×3), 4as; Czajkowski 15 (2×3), 7zb, 3prz; Kotlewski 13 (1×3), 6zb; Klocek 8, 4as; Nowak 8, Płaczek 8 (2×3), Karkoszka 6 (2×3), 4as, 4prz; Szymański 6, 10zb, 3bl, 3prz; Kret 0.

AZS PP: Stankiewicz 21 (5×3), Guilherme 11 (3×3), Pietrowiak 7, Głowacki 5, Sobkowiak 5, Stróżyk 4, Kowalewski 3, Kaczor 2, Giczewski 1, Bartczak 0, Dudko 0.

Mecz tylko do przerwy był wyrównany. Dobrze dysponowana rzutowa ekipa poznańska przez 20 minut dzielnie stawiała opór zawodnikom z Częstochowy. Po przerwie gospodarze wzięli się do roboty i po kilku minutach rostrzygnęli mecz. W ostatniej kwarcie rezerwowi mogli popisywac się efektownymi zagraniami.

Drugi półfinał:
AZS AR Lublin – AZS AŚ F. Piotrków Trybunalski 92:81 (23:20; 21:24; 31:18; 17:19)

AZS AR L: Kowalski 25 (6×3), Kosior 18 (3×3), Rak 16 (1×3), Lipowski 15, Gajewski 6 (1×3), Hołota 4, Josik 3, Kaźmierczak 3, Dunecki 2.

AZS AŚ F. PT: Kubala 25 (4×3), Depczyński 17, Nowacki 15 (3×3), Baranowski 11, Łęski 7, Misztela 6, Fiala 0.

Mecz walki. Do przerwy był remis 44:44 i spore emocje. W trzeciej kwarcie uwidoczniła się kilkunastopunktowa przewaga lublinian. Gra była bardzo ostra a sędziowie odgwizdali w sumie aż 57 przewinień. W końcówce piotrkowianie za sprawą Kubali i Nowackiego próbowali odrobić straty ale zdołali zejść tylko na siedem punktów.