Niemoc „Aniołów”

Po ciekawych piętnastu wyścigach zawodnicy Włókniarza Częstochowa pokonali dotychczasowych liderów z Torunia 56-34. Jednak początek meczu nie wskazywał na tak znaczny sukces częstochowian…

Fotorelacja z meczu autorstwa Piotrka Bednarka >>TUTAJ<<

Dramaturgii i pięknych akcji w meczu nie brakowało, choć zaczęło się nieciekawie… Senni pod taśmą byli częstochowscy juniorzy, którzy jak wystartowali źle, tak kiepsko jechali dojeżdżając na dwóch ostatnich pozycjach. Nie ma jednak, co płakać, bo przegrali teoretycznie z najlepszą parą juniorską w Polsce Ząbik- Miedziński. Drugi wyścig jak i pierwszy był raczej bez historii. Jak wyszli ze startu tak dojechali do mety. Tym razem jednak wynik ułożył się korzystnie dla częstochowian. Sullivan pewnie dowiózł trzy punkty, a Lee Richardsson był trzeci.

Zarówno w trzecim jak i czwartym biegu zawiodła druga linia. Najpierw Sławomir Drabik na dystansie przegrał z Krzysztofem Słaboniem, a później taktyczna jazda pary toruńskiej nie pozwoliła Christianowi Hefenbrockowi przedrzeć się na miejsce punktowane. Na wysokim poziomie za to zaprezentowali się prowadzący pary Ułamek i Hancock i dzięki nim torunianie nie odskoczyli, a jedynie utrzymali dwupunktową przewagę 11-13.

Troszkę emocji sami sobie stworzyli Ułamek i Drabik, którzy nieporadnie rozpoczęli jazdę parą. Slammer przyblokował na prostej Ułamka, ale już na drugim łuku „dogadali się” jak jechać i dowieźli 5 punktów. Po tym wyścigu częstochowianie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca zawodów. Bieg szósty fantastycznie na starcie rozegrali torunianie. Greg Hancock znalazł jednak miejsce na szerokiej, by wyprzedzić obu rywali za jednym zamachem. Niebezpiecznie „postawiło” Mateusza Szczepaniaka na łuku, ale młody zawodnik opanował motocykl i dojechał do mety niestety na czwartej pozycji.

W siódmym starcie do czerwoności rozgrzał swój motocykl Wiesław Jaguś. Był szalenie waleczny i na dystansie wyprzedził Lee Richardssona. Anglik wraz z Ryanem Sullivanem zaprezentowali jak nie powinno się jeździć parą. Australijczyk pognał do przodu, a Richardsson pozostał zdany na siebie i nie obronił się przed atakami Jagusia. Fantastycznie w wyścigu ósmym pokazali się Bjarne Pedersen ze strony gości i Mateusz Szczepaniak ze strony gospodarzy. Duńczyk na dystansie pokonał Grega Hancocka, który chyba był zbyt pewny zwycięstwa. O trzecie miejsce walczyli Szczepaniak i Simon Stead, a lepszy okazał się młody częstochowianin.

Dwie pary na torze utworzyły się w biegu dziewiątym. Częstochowianie z przodu, a daleko za nimi torunianie. Tym samym pierwsze podwójne zwycięstwo zapisała na swym koncie para Sullivan- Richardsson, a Włókniarz powiększył przewagę do ośmiu oczek 31-23. Kolejny nokaut na gościach zaprezentowali Ułamek i Drabik. Nieporadni przyjezdni zostali daleko z tyłu i ich sytuacja była coraz bardziej niekorzystna. Tym bardziej, że ekipie Jana Ząbika zawodzili wszyscy bez wyjątku.

Słaboń i Dryml mieli szansę na zwycięstwo w biegu jedenastym, bo startowali z teoretycznie najsłabszą parą Włókniarza. Teoria okazała się niezwykle daleka od praktyki. Ze startu najlepiej „wystrzelił” Szczepaniak, który po pierwszym łuku objął prowadzenie. Po chwili spadł on jednak na trzecie miejsce. Najpierw wyprzedził go klubowy partner Lee Richardsson, a następnie na granicy faulu zajechał mu tor jazdy Ales Dryml. Mateusza nie wybiło to jednak z rytmu i dowiózł cenny punkt do mety. Niewiele działo się w kolejnym starcie, w którym Ułamek odnotował trzy punkty, a Drabik znów zbierał szpryce na końcu stawki.
Doskonałą jazdą w biegu trzynastym czarowali Hancock i Sullivan. Ograli torunian na starcie i pewnie wygrali 5-1, a w meczu prowadzili już 48-30. Nie pomogła przyjezdnym nawet rezerwa taktyczna w tym wyścigu, bo Bjarne Pedersen oglądał plecy wszystkich rywali.

W przedostatnim pojedynku przepięknie taktycznie rozegrali pierwszy łuk goście. Brak im było jednak konsekwencji w mądrej jeździe, z czego skorzystali częstochowianie. Adrian Miedziński spadł na ostatnie miejsce i bieg zakończył się remisem.

Na deser został wyścig najlepszych. Od krawężnika startowali: Sullivan, Dryml, Hancock i Pedersen. Fantastycznie wystartował Sullivan, który wraz z „Herbim” zostawili rywali daleko z tyłu. Goście ze spuszczonymi głowami zjechali z toru. Widać było, że dzisiejszy mecz odebrał im chęci do jazdy.

Zawody mimo wysokiego zwycięstwa nie były nudne. Zawodnicy walczyli o każdy punkt. A Włókniarze jechali nie tylko po dwa punkty meczowe, ale także po komplet Ryana Sullivana, bo na mecie wszyscy puszczali Australijczyka przodem. Za tydzień rewanż w Toruniu i wtedy zobaczymy, na co stać Lwy na obcych torach.

* W trakcie próby toru na tor upadł Christian Hefenbrock. Po zawodach narzekał na ból kolana. Zawodnik został odwieziony do szpitala na badania.

Apator Toruń 34
Bjarne Pedersen 7+1(2,0,3,1*,0,1)
Simon Stead 1(0,1,0,-)
Ales Dryml 6+1(2,1,1,2,0)
Krzysztof Słaboń 3+1(1,*2,0,0)
Wiesław Jaguś 7+1(1*,2,0,1,3)
Karol Ząbik 2+1(2,0,-,-)
Damian Stachowiak 0(-)
Adrian Miedziński 8(3,2,1,2,0)

Włókniarz Częstochowa 56
Lee Richardsson 9+1(1,1,2*,3,2)
Ryan Sullivan 15(3,3,3,3,3)
Sebastian Ułamek 11+3(3,2*,2*,3,1*)
Sławomir Drabik 6(0,3,3,0)
Greg Hancock 12+2(3,3,2,2*,2*)
Mateusz Szczepaniak 3+1(1,0,1*,1)
Christian Hefenbrock 0(0,0)
Marcin Piekarski 0(-)

Bieg po biegu:
1. Adrian Miedziński, Karol Ząbik, Mateusz Szczepaniak, Christian Hefenbrock
2. Ryan Sullivan, Bjarne Pedersen, Lee Richardsson, Simon Stead
3. Sebastian Ułamek, Ales Dryml, Krzysztof Słaboń, Sławomir Drabik
4. Greg Hancock, Adrian Miedziński, Wiesław Jaguś, Christian Hefenbrock
5. Sławomir Drabik, Sebastian Ułamek, Simon Stead, Bjarne Pedersen
6. Greg Hancock, Krzysztof Słaboń, Ales Dryml, Mateusz Szczepaniak
7. Ryan Sullivan, Wiesław Jaguś, Lee Richardsson ,Karol Ząbik
8. Bjarne Pedersen, Greg Hancock, Mateusz Szczepaniak, Simon Stead
9. Ryan Sullivan, Lee Richardsson, Krzysztof Słaboń, Ales Dryml
10. Sławomir Drabik, Sebastian Ułamek, Adrian Miedziński, Wiesław Jaguś
11. Lee Richardsson, Ales Dryml, Mateusz Szczepaniak, Krzysztof Słaboń
12. Sebastian Ułamek, Adrian Miedziński, Bjarne Pedersen, Sławomir Drabik
13. Ryan Sullivan, Greg Hancock, Wiesław Jaguś, Bjarne Pedersen
14. Wiesław Jaguś, Lee Richardsson, Sebastian Ułamek, Adrian Miedziński
15. Ryan Sullivan, Greg Hancock, Bjarne Pedersen, Ales Dryml

Inne wyniki:
Polonia Bydgoszcz- Stal Rzeszów 46-41
Unia Tarnów- RKM Rybnik 48-42
Unia Leszno- WTS Wrocław 40-50

Tabela na półmetku rundy zasadniczej
Tarnów 7 10 +28
Wrocław 7 10 +72
Częstochowa 7 8 +32
Bydgoszcz 7 8 +25
Leszno 7 8 +5
Toruń 7 8 +16
Rzeszów 7 4 -43
Rybnik 7 0 -135

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *