Wreszcie awans!

Deszczowa aura tym razem nie przeszkodziła zawodnikom leszczyńskiej Unii częstochowskiemu Włókniarzowi w rozegraniu spotkania. Lwy drugi raz z rzędu zwyciężył na własnym torze 51-39, tym samym awansowały w tabeli na czwarte miejsce.

Fotorelacja z meczu autorstwa Piotrka Bednarka >>TUTAJ<<

Dzień przywitał nas upalnie, ale nie trwało to długo. Po południu jakby na złość lunęło z nieba. Była chwila grozy, że mecz zostanie przełożony, ale wreszcie działacze stanęli na wysokości zadania i odbyły się wszystkie biegi. Spotkanie odbyło się przy świetle jupiterów. Swoim ciepłym głosem komentował z murawy „stary”, dobry przyjaciel Częstochowy Tomasz Lorek. To zapewniło doskonałą atmosferę na trybunach.

Warunki na torze były ciężkie, ale zawodnicy obu drużyn radzili sobie całkiem nie źle. Już w pierwszym biegu zachwycili częstochowscy juniorzy, którzy nie dali żadnych szans rywalom. Fantastycznie jechał Mateusz Szczepaniak. Niestety po raz kolejny pojedynek juniorów był jego jedynym udanym startem. Lepiej zaprezentował się Christian Hefenbrock, który wykazywał ogromną wolę walki i mijał przeciwników na dystansie. Już od drugiego startu swój show rozpoczął Leigh Adams. Szybko uporał się z parą Sullivan- Richardsson i w stylu Tony Rickardssona zostawił rywali daleko za sobą. Trzeba przyznać, że w tych trudnych warunkach był piekielnie szybki i osiągał najlepsze czasy.

Źle swój występ zaczął Sławomir Drabik. Zanotował zero i na trybunach słychać było cichy jęk zawodu. Nas szczęście jego partner z pary Sebastian Ułamek rozdzielił parę gości i po trzech biegach widniał wynik 10-8 dla gospodarzy. W czwartym pojedynku desygnowany był w programie zawodów Krzysztof Kasprzak. Kasper niestety nie pojawił się w Częstochowie, bo poobijał się w lidze brytyjskiej. Włodarze klubu postanowili skorzystać z zastępstwa zawodnika. W jego miejsce wystartował Damian Baliński. Leszczynianin musiał oglądać plecy Grega Hancocka, który konsekwentnie utrzymywał bezpieczną przewagę nad rywalem.
Przepiękny atak w wyścigu piątym zaprezentował Leigh Adams. Australijczyk po przegranym starcie zajmował drugie miejsce tuż za Sebastianem Ułamkiem. Adams fantastycznie przemknął koło Ułamka na prostej koło parkingu i nie dał się dogonić Polakowi.
Kolejne dwa biegi zakończyły się remisami. Pewne zwycięstwa dla swoich drużyn odnieśli zarówno Greg Hancock jak i Leigh Adams.

Robert Miśkowiak prezentował się bardzo anemicznie na torze, dlatego w jego miejsce wystartował Norbet Kościuch. To przyniosło Unii zwycięstwo biegowe. Po ósmym wyścigu przewaga częstochowian wynosiła zaledwie dwa punkty 26-22. Rewanż był jednak ekspresowy, bo po chwili Sullivan z Richardssonem odrobili wcześniej stracone cztery oczka.
Sześciopunktowa przewaga gospodarzy, dała szansę przyjezdnym na wprowadzenie rezerwy taktycznej. Ten przywilej nic nie zmienił, a nawet pogorszył sprawę. Rafał Dobrucki i Adam Kojach nie podjęli walki z Drabikiem i Ułamkiem przegrywając 1-5. Tak jak kilka minut wcześniej częstochowianie tak samo szybko odrobili straty leszczynianie. Słabiutki tego dnia Lee Richardsson nie był równorzędnym rywalem dla Adamsa i Balińskiego, którzy brylowali na torze w Częstochowie. Ten wyścig jak się później okazało był już ostatnim sukcesem gości.

W biegu trzynastym na torze mieliśmy groźną sytuację. Upadli na tor obaj zawodnicy Unii Leszno: Baliński i Kościuch. Kościuch momentalnie podniósł się, ale Baliński dość długo leżał na torze. Z biegu sędzia Tomasz Proszowski wykluczył Balińskiego, który ewidentnie nie opanował motocykla na tej trudnej nawierzchni. Łatwe zwycięstwo w powtórce 5-1 dla gospodarzy sprawiło, że strata przyjezdnych powiększyła się do 10 punktów. Wynik brzmiał 44-34 i brakowało przysłowiowej kropki nad „i”, by przypieczętować zwycięstwo.

Niekorzystnie rozpoczął się dla częstochowian wyścig czternasty. Na podwójne prowadzenie wyszli goście. Od razu za niwelowanie strat wzięli się Sullivan i Drabik. Udało się wyprzedzić Dobruckiego, który później zanotował defekt, dlatego dokładnie nie wiadomo ile zasług częstochowian w tym remisie.

Na deser pozostał jeszcze bieg najlepszych zawodników. Leigh Adams, Sebastian Ułamek, Robert Miśkowiak(zastąpił Damiana Balińskiego), Greg Hancock. Zmęczony ciągłym wygrywaniem Australijczyk uległ po raz drugi w spotkaniu. Tym razem jego pogromcą został Greg Hancock. Zupełnie w stawce nie liczył się zwycięzca biegu wcześniejszego Robert Miśkowiak, który nie nawiązał walki. Mecz zakończył się pewną wygraną Włókniarza 51-39.

Drugi raz bardzo dobry występ zanotował Ryan Sullivan, niestety poniżej oczekiwań spisał się jego kolega z pary Lee Richardsson. Cenne punkty dorzucił Slammer, a liderował Greg Hancock. Ogólnie mecz rozgrywany w trudnych warunkach, ale szczęśliwych dla gospodarzy, którzy zanotowali awans w tabeli do pierwszej czwórki.

Unia Leszno 39
Leigh Adams 19(3,2,3,3,3,3,2)
Robert Miśkowiak 3(0,0,-,-,3)
Rafał Dobrucki 2+1(1,1*,0,0,d)
Damian Baliński 11+1(3,2,2,2,2*,w)
Krzysztof Kasprzak zastępstwo zawodnika
Mateusz Jurga 0(d,0)
Adam Kajoch 2(1,d,1,0)
Norbert Kościuch 2(1,1)

Włókniarz Częstochowa 51
Lee Richardsson 4+2(1*,1*,1,1)
Ryan Sullivan 11+1(2,2,3,2*,2)
Sebastian Ułamek 11(2,3,3,2,1)
Sławomir Drabik 5+3(0,1,2*,1*,1*)
Greg Hancock 14(3,3,2,3,3)
Mateusz Szczepaniak 3(3,0,0,-)
Christian Hefenbrock 3+1(2*,1,0)
Marcin Piekarski

1. Mateusz Szczepaniak(65,39), Christian Hefenbrock, Adam Kajoch, Mateusz Jurga(d)
2. Leigh Adams (63,88), Ryan Sullivan, Lee Richardsson, Robert Miśkowiak
3. Damian Baliński (63,99), Sebastian Ułamek, Rafał Dobrucki, Sławomir Drabik
4. Greg Hancock(64,34), Damian Baliński, Christian Hefenbrock, Adam Kajoch(d)
5. Sebastian Ułamek (64,05), Leigh Adams, Sławomir Drabik, Robert Miśkowiak
6. Greg Hancock (64,95), Damian Baliński, Rafał Dobrucki, Mateusz Szczepaniak
7. Leigh Adams (64,76), Ryan Sullivan, Lee Richardsson, Mateusz Jurga
8. Leigh Adams (64,29), Greg Hancock, Norbert Kościuch, Mateusz Szczepaniak
9. Ryan Sullivan (64,98), Damian Baliński, Lee Richardsson, Rafał Dobrucki
10. Sebastian Ułamek (66,26), Sławomir Drabik, Adam Kajoch, Rafał Dobrucki
11. Leigh Adams (64,69), Damian Baliński, Lee Richardsson ,Christian Hefenbrock
12. Leigh Adams (64,66), Sebastian Ułamek, Sławomir Drabik, Adam Kajoch
13. Greg Hancock (65,13), Ryan Sullivan, Norbert Kościuch ,Damian Baliński(w)
14. Robert Miśkowiak (65,84), Ryan Sullivan, Sławomir Drabik, Rafał Dobrucki(d)
15. Greg Hancock (64,60), Leigh Adams, Sebastian Ułamek, Robert Miśkowiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *