Wygrana w Pruszkowie

Koszykarze AZS Politechnika Częstochowska rozegrali dziś sparing w Pruszkowie ze Zniczem. Osłabieni gospodarze tylko do przerwy stawiali opór naszej drużynie. W drugiej połowie istaniał tylko jeden zespół – Politechnika, która wygrała mecz 95:69.

Znicz Pruszków – 11. zespół I ligi – przystąpił do spotkania m.in. bez Czubka (kontuzja), Pacochy (grypa) i Sulimy. Gościnnie wystąpił za to czarnoskóry zawodnik z USA, który w najbliższym czasie będzie testowany przez polskie kluby. Jego umiejętności jednak nie są zbyt wielkie. Udane spotkanie mogą zapisać na swoje konto jedynie Rybczyński, Wołoszyn i Matuszewski.
W drużynie Politechniki bardzo dobre zawody rozegrał Grzegorz Zadęcki (30pkt). Pozostali gracze również zagrali dobrze. Dobrą zmianę dał Maciej Kret.
Jedynie w pierwszej połowie mecz był zacięty, a prowadzenie często się zmieniało. Po przerwie wyższość podopiecznych trenera Ryszarda Janasa nie podlegała dyskusji.

Znicz Pruszków – AZS Polit. Cz-wa 69:95 (13:19; 30:23; 16:27; 10:26)