Złoto obronione!

Po świetnym spotkaniu koszykarze AZS Politechniki Częstochowa pokonali AZS AR Lublin 93:81 i tym samym obronili złoty medal Ligi Akademcikiej Koszykówki. W całym sezonie nie ponieśli żadnej porażki i w dzisiejszym meczu udowodnili, że są najlepszym zespołem w LAK.

Gdy w 3 minucie po trzeciej kolejnej „trójce” Pawła Kosiora było 11:0 dla lublinian kibice nie mogli uwierzyć w to co się działo na parkiecie. Częstochowianie byli w kompletnym szoku i dopiero Grzegorz Zadęcki zdobył pierwsze punkty w czwartej minucie. Przewaga gości cały czas jednak się utrzymywała w granicach 10-12 punktów dzięki fenomenalnej dyspozycji rzutowej gości (sześć rzutów za trzy punkty w I kwarcie!). W drugiej kwarcie podopieczni trenera Ryszarda Janasa zwarli szyki. Dobra obrona pozwoliła wyprowadzać kontry. Dobry okres gry mieli Artur Mrówczyński i Adrian Płaczek. W 19 minucie po „trójce” Zadęckiego było już tylko 37:38. W końcówce punkty zdobywali jednak już tylko goście i do przerwy było 37:42.

Po przerwie nadal trwała dobra gra Politechniki. Po akcji Mrówczyńskiego nasz zespół wyszedł po raz pierwszy na prowadzenie. Fenomenalne rzuty z 9 metrów Wojciecha Kotlewskiego oraz podobny rzut na koniec trzeciej kwarty Płaczka sprawił, że ostatnie 10 minut częstochowianie rozpoczynali z przewagą trzech punktów.
W czwartej ćwiartce trwał „odjazd” Politechniki. Bardzo dobrze grali Przemysław Szymański i Łukasz Nowak. Kolejne punkty dorzucał Adam Karkoszka. W 37 minucie było już 80:67. Lublinianie sięgnęli po swoją broń: rzuty za 3 punkty. Kolejne cztery takie rzuty trafili Hołota, Kowalski, Josik oraz Kosior i było tylko 86:79. Wtedy nerwy puściły Pawłowi Kowalskiemu. Najpierw sfaulował Adama Karkoszkę, a później próbował „z byka” wymierzyć sprawiedliwość. W efekcie Karkoszka trafił cztery rzuty wolne i nasz zespół mógł rozpocząć świętowanie…

AZS Polit. Częstochowa – AZS AR Lublin 93:81 (17:28; 20:14; 26:18; 30:21)

AZS PCz: Kotlewski 21pkt (3×3), 5zb, 5as; Szymański 21pkt, 8zb, 2bl; Karkoszka 15pkt (1×3), 3prz; Mrówczyński 12pkt, 6as, 5prz; Płaczek 10pkt (1×3); Zadęcki 6pkt (2×3); Czajkowski 4pkt; Nowak 4pkt; Klocek 0pkt

AZS AR L: Hołota 26pkt (1×3), Kosior 23pkt (6×3), Kowalski 15pkt (3×3), Josik 5pkt (1×3), Gajewski 5pkt (1×3), Lipowski 5pkt, Rak 2.

Przed tym spotkaniem odbył się mecz o III miejsce:
AZS AŚ F. Piotrków Tryb. – AZS Politechnika Poznań 83:77 (19:14; 23:23; 23:21; 18:19)

AZS AŚ: Depczyński 24, Łęski 22, Kubala 17 (1×3), Nowacki 7 (1×3), Baranowski5, Łukasik4, Misztela 4, Fiala 0, Muszyński 0.

AZS PP: Stankiewicz 22 (6×3), Głowacki 18, Guilherme 12 (4×3), Kowalewski 10, Kaczor 8, Pietrowiak 4, Stróżyk 2, Sobkowiak 1.

Konkursy:
– wsadów: Aleksander Rak (AZS AR Lublin)
– 3 pkt: Filip Giulherme (AZS PP)
– rzuty wolne: Arkadiusz Dudko (AZS PP)

ZESPÓŁ AZS POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA SKŁADA PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM SWOIM KIBICOM ZA DOPING PRZEZ CAŁY SEZON. MAMY NADZIEJĘ, ŻE DZISIEJSZY MECZ UDOWODNIŁ ŻE JEDNAK POTRAFIMY GRAĆ W KOSZYKÓWKĘ. A NIESŁUSZNA I CZASAMI OBRAŹLIWA KRYTYKA NIE BYŁA SPRAWIEDLIWA…
Ze sportowym pozdrowieniem – zespół AZS Politechnika Częstochowska.