Politechnika poznała rywali na AME

Najlepsze akademickie zespoły z Francji, Słowenii i Grecji będą grupowymi rywalami koszykarzy AZS Politechnika Częstochowska na Akademickich Mistrzostwach Europy, które 11 lipca rozpoczną się w Guimaraes.

Do Portugalii nasz zespół wybiera się już 9 lipca i będzie tam przebywał do 18 lipca (koniec AME przewidywany jest 16 na lipca). Najpierw drużyna pojedzie busem do Berlina, a stamtąd samolotem poleci do Porto, z którego do Guimaraes jest blisko. W turnieju wystąpić ma 16 zespołów w tym dwa z Polski. Oprócz Politechniki do Portugalii wybiera się AZS AR Lublin.
Czy rywale są w zasięgu naszego zespołu? Wydaje się że tak, choc do końca nigdy nie wiadomo kto stanie po drugiej stronie. Z zespołem z Francji nasz zespół wygrał w ub. roku i była to duża niespodzianka. Tym razem zamiast zespołu z Tuluzy na AME zagra Uniwersytet z Lyonu. Słoweńcy z Lublany to mistrzowie Europy sprzed dwóch lat. Posiadali wtedy w składzie zawodników o euroligowym stażu. W 2005 roku bez tych zawodników Słoweńcy zajęli piąte miejsce, a więc za naszą Politechniką. Grecy natomiast to na razie największa niewiadoma dla sztabu trenerskiego naszej drużyny. Rok temu w Gorzowie zajęli dopiero dziewiąte miejsce ale w Guimaraes będą pewnie chcieli zagrać o wiele lepiej.

Wiadomo już w jakim składzie zespół pojedzie do Portugalii. W ostatnim czasie z zespołem przygotowywali się Michał Jankowski i Paweł Balik ale z przyczyn formalnych (nie są jeszcze studentami) nie będą mogli jeszcze teraz reprezentować barw Politechniki. Z tych samych przyczyn nie pojedzie Adrian Płaczek. Z zespołem trenuje jednak Michał Saran z Tytana. Pozostali zawodnicy prawdopodbnie w komplecie wyjadą do Guimaraes.

Częstochowski zespół przygotowuje się do AME na stadionie i na hali Politechnik. W najbliższą sobotę i niedzielę Politechnika jedzie do Szczyrku na dwa spotkania z młodzieżową reprezentacją Polski do lat 21. Trenerem tego zespołu jest były trener Śląska Wrocław Tomasz Jankowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *