Politechnika w Portugalii

W niedzielę o godzinie 21 z lotniska Okęcie koszykarze AZS Politechniki Częstochowskiej udadzą się na Akademickie Mistrzostwa Europy do Portugalii. Czy również i tym razem uda się zdobyć medal?

Początkowo Politechnika miała wylecieć z Berlina do Porto. Napisały za nami o tym nawet częstochowskie gazety. Okazało się jednak, że o wiele korzystniejszy jest wylot z Warszawy do Lizbony. Na miejscu będzie czekał podstawiony przez organizatorów bus, który zawiezie nasz zespół do Guimaraes. Do przebycia co prawda jest pół Portugalii, ale przejazd 250 km autostradą raczej nie zajmie zbyt dużo czasu.

Jak już informowalismy Politechnika trafiła do bardzo trudnej grupy, uznawanej przez niektórych za „grupę śmierci”. Oprócz naszego zespołu znalazły się w niej: University of Lublana (Słowenia), Technological Institute Thessaloniki (Saloniki, Grecja) oraz University Claude Bernard Lyon (Francja). Słoweńcy to mistrzowie Europy sprzed dwóch lat. Francuzi z Tuluzy w 2004 roku zdobyli brązowy medal. Największą zagadką są Grecy, ale reprezentacja tego kraju to mistrzowie Europy, więc wysoki poziom jest zagwarantowany. Przypomnijmy, że Politechnika w ubiegłym roku zdobyła medal brązowy. Przeciwnicy wymagający, ale żeby zdobywać medale trzeba wygrywać z najlepszymi.

W sumie w zawodach bierze udział 16 zespołów podzielonych na 4 grupy. Rywalizacja w nich odbywa się systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup grają o miejsca 1-4, zespoły z drugich miejsc o 5-8, itd. Jak widać przegrywając jeden mecz w grupie (tak jak dwa inne zespoły), można walczyć zarówno o miejsca 1-4, jak i 9-12…
Pierwszy mecz Politechnika rozegra 11 lipca (wtorek) prawdopodobnie z Francuzami. Rok temu w pierwszym meczu grupowym nasz zespół pokonał Tuluzę 76:72… Tym razem przeciwnikiem jest drużyna z Lyonu. Finał mistrzostw odbędzie się 16 lipca. Nasz zespół powróci do kraju 17 lipca rano.

AZS Politechnika Częstochowska do Guimaraes leci w następującym składzie:

4. Czajkowski Tomasz (kpt)
5. Nowak Łukasz
7. Kotlewski Wojciech
8. Karkoszka Adam
10. Szymański Przemysław
11. Zadęcki Grzegorz
12. Klocek Sławomir
13. Kret Maciej
14. Mrówczyński Artur
15. Saran Michał

Trenerzy:
Janas Ryszard
Poznański Ryszard

Asystent trenera:
Bonach Piotr

Odnowa:
Romaniv Olga

Prezes:
Posyłek Zdzisław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *