Porażka po walce

W drugim spotkaniu na Akademickich Mistrzostwach Europy koszykarze AZS Politechniki Czestochowskiej przegrali z University of Thessaloniki 68:75. Mecz rostrzygnal sie w koncowym fragmencie.

Zaczelo sie od nietypowej sytuacji. Po wyjsciu na parkiet pierwszych piatek zaciela sie syrena, ktora przez nastepne kilkanascie minut nie mogla sie wylaczyc…
Mecz lepiej zaczeli Grecy z Salonik.W naszym zespole poczatkowo najlepiej spisywal sie Michal Saran. Pozniej zaczeli pomagac mu Artur Mrowczynski i Wojciech Kotlewski. Obie druzyny graly falami: raz jedna zdobywala kilka punktow, pozniej druga. Na wyzsze prowadzenie nasz zespol wyszedl w koncowce drugiej kwarty. W tym czasie na parkiecie przebywali zmiennicy. Do przerwy bylo 37:30 dla Politechniki.
Druga polowa nalezala do Grekow. Swietnie usposobieni rzutowo raz po raz dziurawili kosz naszego zespolu. Szczegolnie Klountros dawal sie we znaki rzucajac az szesc razy za trzy punkty w meczu. Czestochowianie stopniowo tracili dystans do rywali i na poczatku czwartej kwarty przegrywali juz 9 punktami. Wtedy rozpoczela sie seria trojek naszego zespolu. Po dwa takie rzuty oddali Adam Karkoszka i Wojciech Kotlewski i na 35 sekund przed koncem bylo 68:71. W koncowce jednak wiecej zimnej krwi przy rzutach wolnych zachowali Grecy i to oni odtanczyli taniec zwyciestwa.

Mimo, ze Politechnika zagrala lepiej niz wczoraj – przegrala. Niestety zawiodl Przemyslaw Szymanski. On jednak walczyl na tablicach, mimo braku skutecznosci (0/7 z gry). Grzegorzowi Zadeckiemu nie wychodzilo dzis niestety nic. Braklo rowniez kontuzjowanego Slawomira Klocka. Bez udzialu tych trzech zawodnikow o zwyciestwo bylo bardzo ciezko. Grecy byli zespolem lepszym i zasluzenie wygrali. Nasz zespol jednak niesamowita ambicja i wola walki przeciwstawil sie rywalom. I za to nalezy go pochwalic.

AZS Polit. Cz-wa – University of Technology Thessaloniki 68:75 (15:19; 22:11; 13:20; 18:25)

Zadecki 0pkt

Najwiecej dla Grekow: Klountros 26pkt (6×3)

Nasz zespol nadal ma szanse na pierwsze miejsce w tabeli. Jesli Slowenia wygra z Francja, Politechnika musi jutro pokonac Slowenie roznica dwunastu punktow. Bedzie to jednak bardzo ciezkie bo Slowency to faworyci turnieju…