Wicelider podejmuje lidera

Już w niedzielę na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej hit ekstraligi żużlowej. Do Częstochowy zawita lider tabeli i główny pretendent to tytułu mistrzowskiego WTS Wrocław.

Gdyby ten mecz wygrali częstochowianie i wywalczyli punkt bonusowy to zniwelowaliby stratę do wrocławian. Byłyby tylko trzy oczka straty i rywalizacja w play offach nabrałaby rumieńców.

Częstochowianie na pewno są na fali wznoszącej. Ostatnie ligowe kolejki w ich wykonaniu były naprawdę dobre. Ryan Sullivan, Greg Hancock i Sebastian Ułamek jako liderzy na pewno zdobędą sporo punktów. Będą mieli jednak wiele ciężkich pojedynków z Jasonem Crumpem, Hansem Andersenem, który wygrał duńskie Grand Prix przed tygodniem. Na pewno także Jarosław Hampel będzie jednym z liderów drużyny z Wrocławia.

Niestety w meczu ze strony Włókniarza nie wystąpi Christian Hefenbrock. Brak Niemca będzie dużym osłabieniem, bo on zdobywał zawsze kilka cennych punktów. Mateusz Szczepaniak będzie rywalizować z Ronnie Jamorożym.

Pod znakiem zapytania stoi forma drugiej linii zespołu częstochowskiego. Lee Richardson ostatnio jeździ trochę lepiej, jednak jest niepewnym punktem drużyny. Włodarze z Olsztyńskiej wciąż nie sięgają po Słoweńca Mateja Zagara. Najgorzej sprawa wygląda z zawodnikiem do pary z Sebastianem Ułamkiem. Po tym jak Drabik zawiódł w Bydgoszczy szansę pokazania się otrzymał Peter Ljung. Ten jednak zdobył tylko dwa punkty. Mniejsze problemy mają goście. Tomek Gapiński jeździ bardzo równo, zdarza się, że nawet lepiej niż Jarosław Hampel. Uzupełniający skład Duńczyk Kenneth Bjerre nie powinien znacznie zagrażać gospodarzom, ale wszystko jest możliwe.

Jak to bywa w ligowych hitach wszystko się może zdarzyć. Wrocław i Częstochowa są w wysokiej dyspozycji, dlatego mecz powinien trzymać w napięciu do 15 wyścigu. We Włókniarzu mówią o 2 punktach, ale na pewno gospodarze mają świadomość tego, że w aktualnej formie mogą sprawić miła niespodziankę sobie i biało-zielonym kibicom.

Włókniarza Częstochowa:
9. Ryan Sullivan
10. Lee Richardson
11. Sebastian Ułamek
12. Sławomir Drabik
13. Greg Hancock
15. Mateusz Szczepaniak

Atlas Wrocław:
1. Hans Andersen
2. Kenneth Bjerre
3. Jarosław Hampel
4. Tomasz Gapiński
5. Jason Crump
6. Ronnie Jamroży

Początek spotkania – godzina 19.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *