XII OOM w kolarstwie – medal Kamila Markowskiego

Dobra postawa Kamila Markowskiego w całym sezonie została uwieńczona w ubiegły weekend, gdzie rywalizowano o medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W Strykowie koło Łodzi odbył się wyścig ze startu wspólnego na dystansie 104 kilometrów. Reprezentant częstochowskiej ekipy MBK Scout zajął wysokie trzecie miejsce.

Kamil musiał uznać wyższość Michała Kwiatkowskiego z Torunia, z którym walczy o miano najlepszego juniora młodszego w Polsce w zasadzie przez cały sezon. Dotarł on samotnie do mety uzyskując blisko minutę przewagi nad resztą stawki. Drugie miejsce zajął bohater tego wyścigu – Mariusz Woźnicki z Błękitnych Pacyna. Przejechał razem z towarzyszami ucieczki blisko 75 kilometrów przed peletonem. Jego koledzy, z którymi wspólnie uciekał nie wytrzymali mocnego tempa, wchłonął ich peleton, a ostatecznie z niego odpadli zajmując dalekie miejsca, natomiast Woźnicki ostatkiem sił zdołał utrzymać drugie miejsce. Markowski stracił jedynie 10 sekund do zdobywcy srebrnego medalu.

W wyścigu kobiet, które rywalizowały na trasie długości 52 kilometrów najszybsza była Ewa Kostera z KTK Kalisz. Klasyfikację klubową wygrał także KTK Kalisz, a najlepszym województwem zostało wielkopolskie.