Młodzieżowcy MBK Scout w dobrej formie

W niedzielę odbył się Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Mstów. Z bardzo dobrej strony pokazali się częstochowscy zawodnicy, którzy byli widoczni we wszystkich kategoriach wiekowych.

W pierwszym wyścigu dnia, w kategorii młodzik wystartowali Kacper Gronkiewicz i Piotrek Bartolewski. Piotrek nie był w najlepszej formie i nie zaliczy wyścigu do udanych, natomiast Kacper mógł zająć dobre miejsce, jednak przeszkodziła mu w tym kraksa na ostatnich kilometrach.

W juniorach młodszych od startu wyścig kontrolował Kamil Markowski, który ostatecznie okazał się najszybszy z peletonu i udowodnił, że nie przypadkiem zaliczany był do grona faworytów.

Na deser organizatorzy zaserwowali wyścig połączonych kategorii juniora i orlika (do lat 23). Już od pierwszej rundy kolarze narzucili bardzo mocne tempo. Tworzyły się kilkuosobowe grupki, ale sytuacja ciągle się zmieniała. Na około 30 kilometrów do mety z przodu pojawili się także zawodnicy MBK Scout i udało się utrzymać taki stan rzeczy już do mety. Na finiszowych metrach Marcin Bartolewski zajął 4. miejsce w kategorii junior, a Michał Nabiałek był 6. w orlikach.

Wyniki te mogą cieszyć kibiców i opiekunów grupy, gdyż już za tydzień ekipa pojawi się w podwałbrzyskim Walimiu, gdzie przyjdzie im rywalizować w Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *