Piłkarki Gola najlepsze w hali !!!

Złoty medal mistrzostw Polski wywalczyły piłkarki Gola. – To nasz największy sukces w piłce nożnej halowej – mówi prezes klubu Włodzimierz Seifryd

Finał mistrzostw Polski odbył się w Koninie. Wystąpiły w nim cztery najlepsze zespoły, które przebrnęły przez eliminacje. Pojechały na niego aż dwie drużyny z naszego regionu: częstochowianki oraz piłkarki z Lublińca, które liderują rozgrywkom I ligi i mają wielkie szanse na awans do ekstraligi. Sparta w finale zajęła ostatnią, czwartą pozycję.

Gol grał bardzo dobrze. Częstochowianki wygrały 6:0 z Lublińcem, 5:2 z Raciborzem i 4:1 z gospodyniami turnieju Medykiem Konin. Trzy wygrane zagwarantowały naszym piłkarkom złote medale. – Wcześniej stawaliśmy na podium MP, ale tylko w młodzieżowych rozgrywkach, teraz jesteśmy najlepsi w kraju wśród seniorek – chwali się Seifryd. – Przygotowując się do turnieju, odbyliśmy tylko jeden trening w hali Polonia. Pozostałe mieliśmy w Koniecpolu i Kłobucku. Pewne problemy mieliśmy tylko w meczu z Raciborzem. Pozostałe pewnie wygraliśmy. Jesteśmy najlepsi w Polsce !

Piłkarki Gola wróciły również z indywidualnymi osiągnięciami – Marta Otrębska z pięcioma golami została najskuteczniejszą strzelczynią turnieju.

ISD Gol Częstochowa: Katarzyna Gajda, Karolina Klabis, Marta Mika, Agnieszka Winczo, Marta Stobba, Marta Otrębska, Justyna Przybylska, Ewelina Kaczmarzyk, Anna Pioruńska, Agnieszka Głąb, Patrycja Jankowska, Joanna Skaszczyk. Trener Włodzimierz Seifryd.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *