Podsumowanie sezonu Damiana Romańczuka

Damian Romańczuk urodził się 24 września 1988r. w Częstochowie. Żużel interesował go już od najmłodszych lat. Zanim jednak przyszedł czas na jazdę na dużym torze, Damian ścigał się na mini żużlu. Największym sukcesem, jaki udało mu się odnieść jest vice-mistrzostwo Polski w tej odmianie czarnego sportu.

Pełnoprawnym zawodnikiem Włókniarza Częstochowa został stosunkowo niedawno, bo w 2005r. zdając licencję na gorzowskim torze. Jeszcze w tym samym roku zadebiutował w ekstralidze, w meczu z Lotosem Gdańsk, jednak nie udało mu się zdobyć punktu. To sezon 2006 miał być przetarciem „Romana” na ekstraligowych torach, oraz dalszym efektywnym rozwojem tego młodego zawodnika…

W związku ze zniesiem limitu dla obcokrajowców, Damian nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania się w ekstralidze. W sezonie 2006 wejście do składu pierwszy raz wywalczył sobie przed meczem z Polonią Bydgoszcz. W trakcie tego spotkania niestety nie miał okazji pokazać się częstochowskiej publiczności w walce z rywalem, gdyż wystąpił w roli rezerwowego składu. Prawdziwym przetarciem dla Romana okazał się mecz 2 lipca z Atlasem Wrocław. Podczas tego meczu Damianowi nie udało się zdobyć żadnego punktu, ale biorąc pod uwagę brak doświadczenia na ekstraligowych torach wydaje się to być uzasadnione. „Roman” miał jeszcze okazje do zaprezentowania się w trzech meczach, w których łącznie zdobył 2 punkty + 1pkt bonusowy i zakończył sezon legitymując się średnią biegową 0,429. Znacznie lepiej „Roman” radził sobie w zawodach młodzieżowych. Mimo że Włókniarzowi nie udało się uzyskać awansu do finału w MDMP to postawa Damiana zasługuje na pochwałę. W trakcie IV rund tych zawodów zdobył 29 punktów. Najlepiej zaprezentował się na własnym torze, gdzie okazał się nie do pokonania i zdobył 12 punktów.

Jak wiadomo, w sporcie zdarzają się także słabsze występy. Do takich można zaliczyć 1/2 BK w Łodzi, czy 1/2 SK w Krośnie, gdzie Damian lokował się kolejno na 11 i 15 miejscu, co nie dało mu awansu do finału tych rozgrywek. W sezonie 2006 „Romanowi” przyszło rywalizować także w rozgrywkach Południowej Ligi Młodzieżowej. Podczas 7 rund tych zawodów lepsze wyniki przeplatał ze słabszymi. Do najlepszych może zaliczyć właśnie rundę VII, kiedy to pozostał niepokonany na częstochowskim owalu i zdobył wówczas 18 „oczek”. Niestety nie udało mu się odjechać wszystkich meczy Południowej Ligi Młodzieżowej. Przeszkodą okazała się kontuzja, jakiej doznał podczas Memoriału im. B. Idzikowskiego i M. Czernego. W XVII biegu Damian upadł na tor, czego skutkiem było skomplikowane złamanie lewej ręki. Kontuzja ta wykluczyła go z jazdy do końca sezonu.

Zawody ligowe w sezonie 2006, Damian Romańczuk:

-XII runda- 2 lipca Włókniarz Częstochowa- Atlas Wrocław 42:48
15. Damian Romańczuk 0 (0,0)
– XV runda- 13 sierpnia Unia Tarnów- Włókniarz Częstochowa 39:51
7. Damian Romańczuk 1+1 (1*,0)
– XVI runda- 20 sierpnia Włókniarz Częstochowa- Atlas Wrocław 43:47
15. Damian Romańczuk 1 (1,0)
– XVII runda- 27 sierpnia Polonia Bydgoszcz- Włókniarz Częstochowa 55:33
6. Damian Romańczuk 0 (-,0,-,-)

źródło: www.romanczukracing.glt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *