Porażka z outsiderem

Tarnovia 4YOU Tarnowo Podgórne do wczoraj miała na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo. Po meczu ze Sportowcem Częstochowa koszykarze beniaminka 1.ligi mogli cieszyć się z drugiej zdobyczy punktowej. Naszym koszykarzom bez Kukuczki i Sarana najwyraźniej zabrakło sił, bo w ostatniej kwarcie przegrali aż 28:9.

Częstochowianie mimo znacznego osłabienia składu mogli czuć się faworytami przed starciem w Tarnowie Podgórnym. Rywale to zespół, który w tym roku gra wręcz fatalnie, natomiast nasi zawodnicy to wyjazdowa rewelacja. Strata charyzmatycznego podkoszowego i czołowego strzelca jednak wyraźnie odbiła się na grze zespołu. O ile ostatnio Czajkowski czy Mrówczyński pokazali się ze znakomitej strony w meczu z Resovią to jednak wyszczuplony skład znacznie ograniczył pole manewru trenerowi Urbańczykowi. Sporo na parkiecie przebywał w związku z tym Balik, a na kilka minut wszedł także kontuzjowany ostatnio Jankowski. Niestety nie dołączył do drużyny Miłosz Krajewski, który zapewne chętnie zagrał by znów na pierwszoligowym poziomie. Nie wykluczone jednak, że „Miły” zagra w Częstochowie jeszcze w tym sezonie.

Mecz od początku toczył się po myśli gospodarzy, któzy spokojnie budowali przewagę i do przerwy prowadzili już 43:29. Przyzwyczailiśmy się jednak do tego, że Sportowiec potrafi odwrócić losy spotkania i tak też się stało. III kwarta to pokaz gry ze strony gości i zniwelowanie strat do zaledwie 3 punktów. Na nic to się jednak zdało bowiem w IV kwarcie to zawodnicy Tarnovii roznieśli nas, chociaż jak zapewnia trener Urbańczyk „Na pewno nie byliśmy gorsi od strony sportowej”. Jeżeli wierzyć statystykom (a z tym różnie bywa) to Sportowiec ten mecz przegrał na desce i to sromotnie. Tylko Szymański i Trepka zaliczyli więcej niż 1 zbiórkę, a bilans zespołowy to 35:13 na korzyść gospodarzy.

Tarnovia 4YOU Tarnowo Podgórne – Sportowiec Częstochowa 80:58 (24:16; 19:13; 9:20; 28:9)

Punkty dla Tarnovii:
Dłoniak 19(2×3), Pięta 15(1), Dryjański 11(1), Niesobski 9, Szyttenholm 8, Krajewski 5(1), Nowak 5(1), Kałowski 5(1), Jankowiak 3(1), Wieszczak 0, Lewandowski 0.

Punkty dla Sportowca:
Szymański 17(1), Trepka 10, Szynkiel 8, Nogalski 5(1), Czajkowski 5(1), Mrówczyński 5, Sośniak 4, Jankowski 2, Balik 2.

W lidze

XII kolejka obfitowała w ligowe hity. Zniecierpliwieni włodarze Basketu Kwidzyn muszą przełknąć kolejną porażkę. Tym bardziej bolesną, że odniesioną w starciu z rywalem z czołówki, Zastalem Zielona Góra. W starciu innych drużyn z czołówki Górnik Wałbrzych wygrał w Pruszkowie i wskoczył na drugie miejsce w tabeli.