Podsumowanie VI kolejki PLS

W szóstej już odsłonie Polskiej Ligi Siatkówki zwyciężali faworyci. Nie można powiedzieć jednak ze spotkania były nudne. W szlagierowym pojedynku Częstochowscy akademicy podejmowali swoich kolegów z Olsztyna. Spotkanie cechowała duża dramaturgia a wyniki poznaliśmy dopiero po pięciu setach.

Siatkarze z Warmii i mazur prowadzili już 2:0 jednak nie potrafili zwieńczyć dzieła i sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3.

Jak to określił trener Panas w wywiadzie dla pls.pl w spotkaniu były dwa kluczowe momenty: gdy w 3 secie przewagę gospodarzy zagrywką zniwelował Robert Szczerbaniuk i gdy w końcówce tie-breaka Olsztynianie nie wykorzystali szansy i przy stanie 14:12 nie zakończyli spotkania.