Pewne zwycięstwo Akademików!

Siatkarze Wkręt-metu Domex AZS Częstochowa bardzo zdecydowanie pokonali, w wyjazdowym meczu Gwardię Wrocław. Podopieczni Arie Brokking’a, choć osłabieni brakiem swojego libero, Piotra Gacka oraz środkowego Roberta Szczerbaniuka, nie dali swoim dzisiejszym rywalom wygrać nawet seta.

Częstochowianie już od pierwszych akcji pokazali, że ostatnia, sensacyjna porażka z Politechniką Warszawa bardzo ich podrażniła. Na pierwszą przerwę techniczną zeszli z dwupunktowym prowadzeniem (6-8). Później było już tylko lepiej, a efektem tego było zwycięstwo w pierwszej odsłonie meczu 17-25. W secie drugim i trzecim Akademicy deklasowali swoich przeciwników. W obydwu partiach już na samym początku obejmowali kilku punktową przewagę i nie tracili jej ani przez moment. Tak więc set drugi padł ich łupem 16-25, natomiast trzeci 21-25. Tym samym nasi zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska wywieźli cenne trzy punkty, co pozwoliło im awansować na czwartą pozycję w tabeli. Była to już ostatnia kolejka Polskiej Ligi Siatkówki, w pierwszej fazie rundy zasadniczej. Przed nami mecze rewanżowe. A oto komplet dzisiejszych wyników:

EnergiaPRO Gwardia Wrocław – Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 0:3 (17-25, 16-25, 21-25)
Wrocław: Krupnik, Marciniak, Sopko, Januszkiewicz, Gulczyński, Sramek, Szymczak (libero) oraz: Dutkiewicz, Janeczek, Ciesielski.
Częstochowa: Stelmach, Wika, Eatherton, Billings, Gierczyński, Gawryszewski, Salmon (libero), oraz: Nowakowski, Woicki, Patucha, Żuk.

J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska – KS Sport Jadar Radom 3:1 (27-25, 23-25, 25-19, 25-22)

BKSCh Delecta Bydgoszcz – BOT Skra Bełchatów 1:3 (23-25, 23-25, 27-25, 27-29)

Resovia Rzeszów – PZU AZS Olsztyn 3:2 (17-25, 25-23, 25-21, 20-25, 15-11)