AZS zagra trzeci mecz w Rzeszowie

Dziś o godz. 20:00, siatkarze Wkręt-metu Domex AZS Częstochowa zagrają trzecie spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów w fazie play-off Polskiej Ligi Siatkówki. Tym razem mecz odbędzie się w stolicy Podkarpacia.

Jak wiadomo częstochowianie wygrali dwa mecze na swoim terenie 3:0 i 3:1, i są o krok od awansu do półfinału, gdzie zmierzą się ze Skrę Bełchatów.

Po ostatniej przegranej rzeszowian w Częstochowie wkradło się wiele nerwowości w ekipie Resovii, a trener Jan Such skrytykował sędziów sobotniego spotkania, za zabranie kilka ważnych punktów swojego zespołu.

W drużynie Resovii w tym sezonie nie zobaczymy już Tomasza Kamudy i Geira Eithuma. Ten pierwszy zakończył swoją przygodę w rzeszowskim klubie, wyjeżdżając tym samym do USA. Drugi natomiast wciąż odczuwa skutki odniesionej kontuzji. Nie wiadomo również, czy pojawi się kapitan gospodarzy – Grzegorz Pilarz, który obecnie ma kontuzję szyi.

W kadrze akademików nie ma takich problemów. Znakomite występy w pojedynkach z rzeszowianami pod Jasną Górą zaliczyli Marcin Wika i Paweł Woicki. Udanie prezentuje się także Krzysztof Gierczyński.

Asseco Resovia Rzeszów:
Tomasz Kusior
Sławomir Szczygieł
Grzegorz Pilarz
Tomasz Kozłowski
Dusan Kubica
Tomasz Kamuda
Michał Kaczmarek
Karel Kwaśnicka
Wojciech Gradowski
Tomasz Józefacki
Łukasz Perłowski
Piotr Łuka

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa:
Krzysztof Gierczyński
Piotr Nowakowski
Marcin Wika
Paweł Woicki
Piotr Gacek
Adrian Patucha
Brook Billings
Michał Żuk
Andrzej Stelmach
Phil Eatherton
Bartosz Gawryszewski
Robert Szczerbaniuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *